Власники автівок сплатили до місцевих бюджетів Миколаївщини понад 2,2 млн грн транспортного податку


16:1131.10.2023

Транспортний податок  – одне з джерел наповнення місцевих бюджетів, адже він повністю залишається у розпорядженні місцевих громад. 

У січні – вересні 2023 року до місцевих бюджетів Миколаївщини забезпечено понад 2,2 млн грн транспортного податку.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Основна сума сплаченого податку, а саме 1,2 млн грн, перерахована власниками авто – фізичними особами. Внесок у сплату транспортного податку від юридичних осіб склав понад 1 млн гривень. 

Як нагадують податківці, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування. Звертаємо увагу, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не менше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

Враховуючи, що з 01 січня 2023 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6700 грн, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 2 млн. 512,5 тис. гривень. При цьому перелік транспортних засобів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, розміщується на сайті Міністерства економіки України. Слід пам’ятати, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен такий легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Як повідомляло Інше ТВ, За воду, надра та лісові ресурси Миколаївщина перерахувала до бюджетів майже 70 мільйонів гривень рентної плати© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube