У Миколаєві презентували концепцію створення інноваційного району: італійська компанія One Works «бачить» його в «Соляних»


15:3027.10.2023

Команда італійської компанії One Works презентувала концепцію створення інноваційного району в Миколаєві.

Це один із п’яти пілотних проєктів, які розробляються для міста в рамках роботи над Майстер-планом.

Про це інформують в Миколаївській міські раді, передає Інше ТВ.

Презентацію концепції інноваційного району заслухали мер Олександр Сєнкевич, секретар міськради Дмитро Фалько, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, керівник департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков, представники депутатського корпусу.

За словами програмної менеджерки One Works Ани Паес, попередні етапи роботи над Майстер-планом були присвячені, зокрема, пошуку найбільш вдалих місць для реалізації п’яти пілотних проєктів: «Житловий мікрорайон», «Культурна спадщина», «Промисловість та набережна», «Зелені та громадські простори», «Інноваційний район».

Інноваційний район — це найбільший із п’яти пілотних проєктів. Йдеться про територію змішаної функціональності, що поєднає бізнес-об’єкти, житлову забудову, освітню, культурну та медичну інфраструктуру, громадські простори й зелені зони.

«Інноваційний район можна порівняти з екосистемою, — каже директор One Works Лукас Лондон. — Співіснування великого та малого бізнесу, доступні транспортні сполучення, комфортний простір для проживання та професійної діяльності, дружня спільнота для різних людей. У Європі та на інших континентах багато прикладів ревіталізації та розвитку міського простору. Так само й у Миколаєві ми хочемо знайти локацію, що стане ядром для розвитку і трансформації всього міста».

Загалом експерти розглянули в Миколаєві 11 локацій, де можливе розміщення інноваційного району. У результаті досліджень склали рейтинг і виділили чотири, як такі, що відповідають критеріям.

За висновком команди One Works, найбільше відповідає вимогам ділянка з існуючою забудовою в мкрн «Соляні». Представлену концепцію винесуть на обговорення депутатів міської ради та громадськості. А над детальним проєктом працюватимуть після досягнення згоди в ключових питаннях.

Як повідомляло Інше ТВ, нещодавно французькі архітектори презентували концепцію трансформації скверу у мкрн. «Соляні» у Миколаєві (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube