У Миколаєві є перші випускники курсів асистента дитини з особливими освітніми потребами (ФОТО)


18:0418.10.2023

У Миколаєві вручили сертифікати про закінчення курсів асистента дитини з особливими освітніми потребами. Документ про закінчення навчання отримали 20 людей, серед них двоє – з області.

Про це повідомили в Миколаївській міськраді, передає Інше ТВ.

Навчання проходило на базі Чорноморського національного університету ім. Петра Могили на замовлення області.

Як розповів директор департаменту праці та соціального захисту міської ради Сергій Василенко, на сьогоднішній день у місті існує велика потреба в таких помічниках.

“Ми вперше впроваджуємо таку послугу, яка називається асистент дитини. Вона розрахована на допомогу дитині з особливими освітніми потребами як в дитячих садках, так і в школах. Це дуже необхідно, особливо для батьків та навчальних закладів, які працюють з такими дітьми. Це дозволяє приділяти більше уваги дітям, які її потребують”, – розповів Сергій Василенко.

Пройти навчання на асистента дитини може будь-яка людина з загальною середньою або професійно-технічною освітою, в тому числі і батьки дітей, яким треба інклюзивне навчання. Курс безкоштовний, фінансується державою.

Протягом двох тижнів майбутні асистенти дитини вивчали психологію, домедичну допомогу, реабілітацію та основи соціальної роботи.

Послугу надаватиме міський територіальний центр соціального обслуговування. Для її отримання батьки або інший законний представник звертається з заявою до міського департаменту праці та соціального захисту. Дана послуга для батьків надається безкоштовно.

Сертифікати про закінчення першого курсу підготовки помічників дитини під час інклюзивної освіти вручали директор департаменту праці та соціального захисту міської ради Сергій Василенко, директор міського територіального центру соціального обслуговування Сергій Бондаренко та заступниця директора Миколаївського обласного центру соціальних служб Марина Кручинова.

Фахівці першого випуску приступають до своїх обов’язків вже з понеділка, 23 жовтня.

Як повідомляло Інше ТВ, 1 вересня перша група помічників ветеранів з 23 осіб отримали сертифікати про закінчення курсів, які проходили в Центрі ветеранського розвитку на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube