На відновлення пошкоджених росіянами об’єктів Миколаївщини виділено майже 2 млрд.грн. В ОВА розповіли, що зроблено


07:3317.10.2023

Миколаївська область – одна з найбільш пошкоджених внаслідок російської військової агресії: загалом пошкоджено та знищено 12329 об’єктів.

Що вже відновлено, які роботи ведуться, скільки грошей на це виділено – 16 жовтня на брифінгу розповіли в.о. директора департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА Світлана Григор’єва та її заступник Олександр Нефьодов, передає Інше ТВ.

За словами С. Григор’євої, із загальної кількості пошкоджених об’єктів близько 3757 об’єктів відновлено. І на ці потреби з державного бюджету було виділено 1 млрд. 891 млн. 890 тис. 440 грн. З обласного бюджету також виділено 132 млн. 589 тис. 99 грн.

«На сьогоднішній день відповідно до вимог Постанови №118 та Розпорядження КМУ №534  виділено кошти в сумі 626 млн. 825 тис. 891 грн. Розпорядженням КМУ №688 було виділено додатково кошти на відновлення водопровідних мереж м.Миколаєва на 12 об’єктів було виділено кошти загальною сумою 669 млн. 990 тис. 54 грн. Також Постановою  КМУ № 608 Миколаївській області було надано субвенцію теж на відновлення в сумі 170 млн. 474 тис. 17 грн. Також Розпорядженням КМУ з резервного фонду бюджету на станцію нульового підйому було виділено 274,6 млн.грн. Окрім цього, ще однією Постановою КМУ №696 було виділено 341,8 млн.грн. на об’єкти, які було пошкоджено внаслідок підриву Каховської ГЕС. На сьогоднішній день внаслідок проведення комісійного обстеження дана сума буде коригуватися до 150 млн.грн.», – зауважила в.о. директора департаменту містобудування Миколаївської ОВА.

Її заступник Олександр Нефьодов розповів про важливі об’єкти, у відновленні яких саме департамент містобудування і архітектури ОВА є замовником.

«Важливий дуже об’єкт – реконструкція водогонів м.Миколаєва діаметрами 1000, 600 і 500 мм. Ці водогони будуть подавати питну воду до резервуарів м.Миколаєва, з яких вона буде постачатись до кінцевих споживачів – мешканців.

Ще один важливий об’єкт – станція нульового підйому водогону Дніпро-Миколаїв, який на сьогодні обслідується нашими фахівцями, ведуться передпроєктні роботи, роботи по технічному обстеженню насосної станції, яка до повномасштабної війни подавала воду до Миколаєва. На жаль, на сьогоднішній день цей водогін не працює, він пошкоджений, ми займаємось його відновленням.

На сьогодні 12 об’єктів вже відновлено – об’єкти охорони здоров’я, дошкільної освіти, школи. Роботи ведуться по встановленню пошкоджених конструкцій – вікна, двері, фасади, щоб ми могли вступити в зимовий період з закритими периметрами, де можна було б вести основну діяльність», – сказав Нефьодов.

Журналісти попросили прокоментувати матеріал «Наші Гроші»: Мільярдний розпил по вертикалі Кіма на реконструкції водогона в Миколаєві». І ось що відповів заступник директора департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА Олександр Нефьодов:

«В цьому матеріалі було викладено вартість будівельних матеріалів, які провів уповноважена особа «Наші Гроші» з Інтернету. В Інтернеті ми можемо подивитись прайси виробників продукції, але на сьогоднішній день вони бувають неактуальні. Якщо ви зателефонуєте по цьому прасу, то виробники вас запитають, який об’єм, яка предоплата, які терміни, яка якість. Є ще логістика – доставка, складські витрати. Це все додає ціни. Ціна, яку виставляє учасник тендеру, – це його законна дія: він порахував, провів аналіз і т.п… Від тієї ціни, яка вказана у матеріалі «Наші Гроші», (у підсумку) вона буде значно нижча».© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube