ЦНАПи, труби водопостачання для Галициновки та фінансова допомога людям: РОМС та УВКБ ООН обговорили можливі напрямки співпраці у громадах Миколаївщини (ФОТО)


09:3813.10.2023

У четвер, 12 жовтня, заступник начальника Миколаївської ОВА Микола Марінов, директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОВА Олександр Корольов та керівник Миколаївського офісу UST Дмитро Тарасенко обговорили з представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців довгострокові рішення та реалізацію проєктів сталого розвитку у громадах регіону.

Іноземну сторону представляли старша радниця з правових питань, виконувачка обовʼязків голови саб-офісу УВКБ у м. Вінниця Акіко Тсуджисава, радник з питань захисту Володимир Бєлєнький та радник з питань зовнішніх відносин Денис Ковальський.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської ОВА, передає Інше ТВ.

«Ми продовжимо тісну співпрацю, щоб покращити умови життя та задовольнити потреби постраждалих від війни мешканців Миколаївської області. Тому сьогоднішня зустріч спрямована на визначення пріоритетів та розробку планів на наступний рік», – сказала Акіко Тсуджисава.

Так, у рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного (РОМС), одним із можливих напрямів подальшої роботи визначили створення доступних умов для отримання державних послуг.

Микола Марінов акцентував, що відповідне технічне забезпечення дасть змогу якісно й швидко надавати адміністративні послуги на місцях.

«Необхідно створити ЦНАПи у громадах, де їх поки що немає. Це вирішить проблему зручності та доступності, оскільки місцевим жителям та переселенцям не доведеться долати значні відстані, щоб отримати необхідні послуги. Однак є перешкода відсутності відповідної технічної бази», – сказав заступник начальника ОВА.

Як додав керівник Миколаївського офісу UST, актуальною є потреба закупівлі нових труб водопостачання для Галицинівської громади.

«Застарілі труби потребують заміни, адже через поганий стан і занадто довгий термін експлуатації якість води, яка надходить у домоволодіння, значно погіршується», – пояснив Дмитро Тарасенко.

Крім того, сторони обговорили розширення робочих місць шляхом співпраці з локальним бізнесом та центром зайнятості, обладнання координаційних центрів підтримки цивільного населення та допомогу населенню під час підготовки до опалювального сезону. За словами представників УВКБ, наразі збільшено розмір грошової допомоги від ООН в Україні, також сім’ї можуть отримати додаткові виплати для підготовки до зими.

Олександр Корольов запропонував консолідувати зусилля УВКБ ООН та ключових партнерів Миколаївщини, які надали пропозиції щодо проведення опалювального сезону, щоб надалі забезпечити реальні потреби кожної громади.

Як повідомляло Інше ТВ, Три мікрорайони Снігурівки на Миколаївщині тепер мають свою питну воду – там запустили 5 свердловин (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube