На конференції Всесвітньої Асоціації зоопарків та акваріумів директор Миколаївського зоопарку розповів про російську агресію (ФОТО)


09:5710.10.2023

9 жовтня президент Асоціації зоопарків України (AZU), директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчій виступив на відкритті 78-й Щорічної конференції Всесвітньої Асоціації зоопарків та акваріумів (World Association of Zoos and Aquariums) в місті Сан-Дієго (США).

Про це повідомили в Асоціації зоопарків України, передає Інше ТВ.

Володимир Топчий розповів учасникам про діяльність українських зоопарків в умовах російського вторгнення.

Наводимо його виступ в перекладі з англійської:

«Шановні пані та панове, колеги.

Мене звати Володимир Топчій, я директор Миколаївського зоопарку, Україна, працюю в зоопарку понад 45 років, з них понад 22 роки – директором Миколаївського зоопарку. Я президент Асоціації зоопарків України (АЗУ). Я приїхав сюди, щоб розповісти вам про те, чим живе зараз Україна і українські зоопарки. Вже майже два роки ми ведемо кровопролитну війну проти жорстокого агресора, який без оголошення війни напав на нашу країну, як це було в 1941 році.

В результаті цієї агресії зруйновані тисячі сіл, понівечені міста, вбито кілька тисяч мирних жителів, понад 500 дітей загинули від рук російських окупантів, але країна живе, країна воює.

Надзвичайно складним періодом у житті зоопарків став час бойових дій на сході України. Треба сказати, що двоє співробітників Миколаївського зоопарку загинули на фронті, захищаючи Україну. Фельдман Екопарк був практично зруйнований. Близько сотні тварин харківського Фельдман Екопарк загинули в результаті повномасштабного російського вторгнення. Шестеро співробітників і волонтерів загинули, рятуючи тварин. Двоє з них були розстріляні окупантами впритул. Зараз екопарк відновлюється і, звичайно ж, для його відновлення потрібна допомога.

На сьогоднішній день до Асоціації зоопарків України входить 10 зоопарків. Це великі зоопарки, це маленькі зоопарки – державні та приватні. Можливо, ви чули про такі зоопарки: Одеський зоопарк, Луцький зоопарк, Черкаський зоопарк, Рівненський зоопарк, Миколаївський зоопарк, тераріумний центр BION, зоопарк “Лімпопо”, Одеський біопарк, Ковалівський біопарк, зоопарк “Золотий фазан”. Ми намагаємося зробити все, щоб тварини в наших зоопарках не відчули жаху війни, хоча, повірте, зробити це було дуже складно, особливо на початку війни, але ми це зробили.

Був період, коли в Миколаївському зоопарку 2 місяці взагалі не було води, не тільки в зоопарку, у всьому місті з населенням 500 тисяч чоловік, через те, що окупанти розбомбили водозабір, в місті взагалі не було води. Нам доводилося возити воду в бочках, роздавати її відрами, і це в той час, коли тільки на один день зоопарку потрібно було близько 10 кубометрів води. Ми з цим впоралися. Дуже складний період був взимку, коли наші електростанції були зруйновані ракетами, і треба було рятувати тварин від холоду, обігрівати їх, освітлювати. Ми це теж зробили. Величезну допомогу в підтримці життєдіяльності зоопарків в Україні надали наші колеги з Європи та всього світу. Це зоопарки Чехії, Польщі, Німеччини, Нідерландів, Естонії, зоопарки EAZA та всього світу. Ми вдячні за цю допомогу.

Протягом кількох місяців ми отримували фінансову допомогу, а також допомогу у вигляді корму для тварин, щоб прогодувати їх. Це нам дуже допомогло. А Празький зоопарк подарував Миколаївському зоопарку великий дизель-генератор, який допоміг нам у цей період. Всі зоопарки України, які є членами АЗУ, також отримали великі дизель-генератори за кошти Європейської асоціації зоопарків та акваріумів, які допомагають їм пережити цей воєнний період.

Найголовнішим досягненням зоопарків України за цей час є те, що нам вдалося зберегти тварин у наших зоопарках, зберегти наші колекції, а головне – зберегти колективи людей, фахівців, які доглядають за тваринами, годують їх, прибирають.

Ми не припиняли свою роботу ні на один день, більше того, навіть у воєнний час ми проводимо різні заходи для наших відвідувачів. Звичайно, перші місяці війни Миколаївський зоопарк був закритий для відвідувачів, але зараз ми проводимо екскурсії, лекції, у нас працює гурток юних біологів, діти з усіх шкіл міста відвідують цей гурток, поглиблено вивчають зоологію, біологію та етологію. Такі ж гуртки існують і в інших зоопарках України.

Я звертаюся до вас, мої колеги, мої друзі – підтримайте, будь ласка, зоопарки України в цей непростий час. Я вдячний вам за допомогу і впевнений в перемозі, яку здобуде український народ, Україна і українські зоопарки в цій страшній агресії, невиправданій і такій жорстокій. Слава Україні!»

Як повідомляло Інше ТВ, 21 вересня у Миколаєві відбулось спецпогашення марок і конвертів “Миколаївський зоопарк 500 днів війни” (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube