Однорічному Дмитрику з Миколаєва з рідкісним синдромом Гурлера в Охматдиті провели трансплантацію кісткового мозку: донором для дитини став чоловік з США (ФОТО)


09:2809.10.2023

1-річному Дмитрику з Миколаєва місяць тому зробили трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора з США.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Охматдиту, передає Інше ТВ.

В Охматдиті спеціалісти встановили, що у маляти синдром Гурлера — важке генетичне захворювання обміну речовин. Єдиним шансом на порятунок Дмитра було проведення трансплантації.

«Синдром вражає центральну нервову систему, опорно-рухову систему, серцево-судинну систему. Комплекс цих симптомів має незворотній характер. Трансплантація кісткового мозку – єдиний порятунок при такому діагнозі. Таких випадків, як у Дмитрика, один на 100 тисяч. За останні 4 роки він став третім жителем України з таким діагнозом, якому провели трансплантацію кісткового мозку в Охматдиті і взагалі в країні», — розповів Олександр Лисиця, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит».

Це перший такий випадок в Україні, коли знайшли донора і доставили рятівні кровотворні клітини з США. Знайшовся донор завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку. Справжнім героєм-рятівником для хлопчика став 26-річний американець, який погодився стати донором. Хоч їх двох розділяли тисячі кілометрів, вдалось доставити клітини в Київ за 42 години. Попри міжнародний максимальний стандарт у 72 години і надважку логістику до України нині.

Попереду у Дмитрика довгий шлях реабілітації та амбулаторне лікування. Вони з мамою будуть жити поряд з лікарнею у Києві та знаходитися під наглядом лікарів.

Як повідомляло Інше ТВ, Вперше в Україні виконана спліт-трансплантація печінки: орган успішно пересадили малюку і дорослому© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube