У Миколаєві відчутно збільшилась кількість інсультів


16:5813.09.2023

Кількість інсультів, зареєстрованих в м.Миколаєві за 8 місяців, наближається до кількості за минулий рік.

Про це на брифінгу 13 вересня повідомила начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міськради Ірина Шамрай, передає Інше ТВ.

«На жаль, кількість інсультів в порівнянні з минулим роком в абсолютних цифрах росте. Цьому є суб’єктивні і об’єктивні причини – триває війна, люди знаходяться в постійному стресі. Інсульт набагато помолодшав. Якщо за весь 2022 рік в місті Миколаєві було зареєстровано 1690 інсультів, то тільки за 8 місяців цього року – вже 1353», – сказала Ірина Шамрай.

Начальниця УОЗ ММР нагадала, що в м. Миколаєві 4 заклади (міські лікарні №№1, 5 та 5, а також ЛШМД) мають пакет по лікуванню інсультів. «Сьогодні заборонена госпіталізація пацієнтів з інсультом або підозрою на інсульт в заклад, який не має пакету, заключеного з НСЗУ, по лікуванню таких пацієнтів. Тому що для пацієнта тоді обмежується можливість в наданні адекватної медичної допомоги», – підкреслила вона.

За словами І.Шамрай, 81% пацієнтів по м.Миколаєву були доставлені до лікувальних закладів «швидкою допомогою» – 1107 людей, 167 людей – за направленням сімейного лікаря, а один пацієнт – самозвернення, що «взагалі є неприпустимим, до таких людей треба викликати «швидку допомогу»».  

«Насторожує ситуація, що тільки 20,7% – всього 280 пацієнтів – були доставлені до закладів охорони здоров’я вчасно, в межах «терапевтичного вікна». Це значить – 3, максимум 4 години з моменту появи симптомів.

Із 21% пацієнтів, які були доставлені в межах «терапевтичного вікна», було проведено тромболізісів 7,3% – тромболітичну терапію отримали 84 пацієнти, використано було 151 флакон «Актелізе» (один флакон коштує близько 16,5 тис.грн., все це лікування забезпечується за бюджетні кошти)», – зокрема, сказала Ірина Шамрай.

Як повідомляло Інше ТВ, Через війну інсульти “помолодшають” на 10-15 років, – МОЗ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube