Для Миколаєва це катастрофа. Депутати Миколаївської міськради прийняли Звернення до вищих ешелонів влади щодо збереження в місцевих бюджетах на 2024 рік ПДФО військових


12:1307.09.2023

На сьогоднішньому пленарному засіданні сесії міськради депутати розглянули з голосу включене в порядок денний звернення щодо планів Уряду забрати з місцевих бюджетів 2024 року ПДФО військових під приводом того, щоб гроші військових витрачались на військових.

Які наслідки для міста Миколаєва буде мати це рішення, пояснювали і представники місцевого самоврядування, і деякі депутати, передає Інше ТВ.

За словами секретаря міськради Дмитра Фалька, в разі вилучення ПДФО військових з бюджету міста Миколаєва буде втрачено близько 2,7 млрд.грн., що складає 46% від загального бюджету Миколаївської міської тергромади.

На захист звернення виступила і директор Департаменту фінансів Миколаївської міськради Віра Святелик. За її словами, саме для Миколаївської міської територіальної громади вилучення ПДФО є дуже критичним і є економічною загрозою.

«В нас не відновились кошти з інших надходжень. У нас вже у 2022 році близько 700 млн.грн. було недополучення надходжень ПДФО найманих працівників. Окрім цього, є проблеми з отриманням коштів від землі та нерухомості. Тому ми не можемо іншими джерелами перекрити оці вилучення ПДФО військових. Ми прорахували кошти на наступний рік, і це всього 3 млрд.грн. (якщо заберуть ПДФО військових – прим.Інше ТВ). Для порівняння: у 2021 році у нас базовий бюджет на рік був 3,6 млрд.грн. Тобто ми не виходимо навіть на бюджет довоєнного стану. Окрім цього, в тому листі Мінфіну, де було написано, що вилучається ПДФО військових, було прописано, що у наступному році буде підвищення двічі мінімальної заробітної плати – з 1 січня 7,1 тис.грн., з 1 липня 8 тис.грн. Та ще й необхідно врахувати 10% інфляції по усіх видатках, починаючи з комунальних послуг і закінчуючи оплатою роботи підрядних організацій. Тобто Миколаївська міська територіальна громада буде в наступному році навіть не на грані виживання. Нам дуже потрібні ці кошти», – сказала Віра Святелик.

Про те, що для Миколаєва ПДФО військових – це спосіб виживання, говорив і голова депутатської бюджетної комісії говорив Федір Панченко. «Якщо його в нас зараз заберуть, буде йти мова про мінімальне функціонування, яке ми не зможемо забезпечити… Якщо у Уряду є бажання зменшити населення Миколаєва і прирівняти його до райцентру, то таке рішення (про вилучення ПДФО з міського бюджету – прим.ред.) до цього може призвести», – закликав Панченко колег проголосувати за звернення.

Тільки один депутат підняв питання раціонального зараз витрачання бюджетних коштів – Сергій Кантор, але його розкритикували за позицію і звинуватили, що він уводить тему в інший бік.

«Це звернення до Президента, до Верховної Ради, до Кабінету Міністрів, що перш ніж приймати такі рішення – політичні вони чи будь-які, потрібно провести оцінку, як вони вплинуть на життя громад. Особливо таких важливих і проблемних, як Миколаївська, Харківська, Сумська, Херсонська і т.д. І ті люди, які служать в війську, це в минулому вчителі, люди, які прибирали місто, вони сплачували ПДФО в місцевий бюджет, а сьогодні в нас це хочуть забрати. Це не про справедливість, а про крадіжку», – сказав Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Депутати підтримали звернення 35 голосами.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Миколаївської міської ради VIII скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збереження зарахування до бюджету Миколаївської міської територіальної громади ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу

Ми, депутати Миколаївської міської ради VIII скликання, глибоко стурбовані ініціативою щодо вилучення ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу з доходів бюджету Миколаївської міської територіальної громади у 2024 році.

У структурі бюджету Миколаївської міської територіальної громади вказані платежі складають 46 % (близько 2,7 млрд грн) від загальної суми доходів.

Вилучення ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу не лише позбавить громаду можливості допомагати силам оборони та боротися з наслідками бойових дій та руйнувань, а й унеможливить фінансування нагальних потреб міста навіть в мінімальних обсягах для надання освітніх послуг, соціального обслуговування, виконання робіт з підтримки задовільного санітарного стану міста, забезпечення функціонування систем міського водо- та теплопостачання.

Просимо зберегти в доходах бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2024 рік ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу.

Депутати Миколаївської міської ради VIII скликання

Як повідомляло Інше ТВ, Платники податків Миколаївщини з початку року сплатили до бюджетів всіх рівнів понад 12 млрд.грн.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube