Миколаїв відвідали експерти місії ЄС з питань реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО)


18:3331.08.2023

Сьогодні, 31 серпня, Миколаїв відвідали експерти Консультативної місії Європейського Союзу з питань реформування сектору цивільної безпеки України.

До складу делегації увійшли старший радник з питань правоохоронної діяльності  Георгіос Покас, радник з питань взаємодії поліції та громади Джорджина Магнуссен, спеціалістка з проведення тренінгів Ольга Радкевич, спеціалістка з питань взаємодії з правоохоронними органами Наталя Алтинцева.

Про це повідомляє пресслужба міської ради, передає Інше ТВ.

З гостями зустрілися заступник міського голови Анатолій Петров, начальник відділу з організації оборонної та мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Ігор Оніщенко, керівник відділу стандартизації та впровадження електронного врядування Дмитро Канарський.

Пан Георгіос Показ розповів про те, чим займається місія. Так, КМЄС в Україні тісно співпрацює з нашими правоохоронними органами для пришвидшення проведення реформи сектору цивільної безпеки. Для цього її експерти  надають стратегічні консультації та практичну підтримку конкретним заходам, необхідним для проведення реформ, відповідно до стандартів ЄС і міжнародних принципів належного врядування та прав людини. Окрім цього, експерти Євросоюзу проводять відповідні тренінги та надають обладнання. А після початку повномасштабного вторгненні росії в Україну експерти Консультативної місії ще контактують з правоохоронними органами нашої держави щодо розслідування воєнних злочинів російських окупантів.

Анатолій Петров зазначив, що міська влада активно співпрацює з правоохоронними органами та виділяє кошти для надання їм підтримки. Наприклад, в Миколаєві діє цільова програма, в рамках якої допомагають поліції, СБУ, Національній гвардії. Так, цього року з бюджету міста на правоохоронні органи виділили майже 7,7 млн грн, у 2022 р. – 6,4 млн грн.

Окрема увага приділяється підтримці ЗСУ. У поточному році на потреби військових  виділили майже  476 млн грн, а минулого року – 121,2 млн грн. За ці кошти купили автомобілі, будматеріали, запчастини, шини, генератори, різні ємності тощо.

 Як підкреслив віцемер, важливим напрямком роботи є протидія домашньому насильству. Для цього міська влада співпрацює з такими міжнародними організаціями як UNICEF  та UNFPA», – сказав віцемер.

Цікавий факт: Миколаїв один з перших в Україні відкрив спеціалізований центр для дітей, які постраждали від насильства.

«Миколаїв став другим містом в Україні, де відкривається центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками. Заклад створено за моделлю Барнахус. У даному центрі створено всі умови для проведення процесуальних дій у дружньому для дитини середовищі», – зазначив Анатолій Петров.

Також у нас працює центр соціально-психологічної підтримки постраждалих від домашнього або гендерно зумовленого насильства.

Під час зустрічі відмітили,  що експерти Консультативної місії ЄС мають необхідні знання для реформування правоохоронних органів і наше місто може скористатися цим ресурсом. У свою чергу, Анатолій Петров запевнив місію у готовності міської влади до співпраці та розроблення  нової програми, спрямованої на зміцнення безпеки в Миколаєві.

Як повідомляло Інше ТВ, Миколаїв з робочим візитом відвідали представники Tdh в Україні: обговорили створення дружніх просторів для дітей та навчальних кімнат (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube