У Миколаєві депутати хочуть заборонити пересування по вулицях «гучного» транспорту. Що про ефективність цього рішення каже головний патрульний Миколаївщини?


18:4030.08.2023

В порядок денний 23-ї сесії Миколаївської міськради, яка мала б відбутись сьогодні (вона стартувала, але потім, після затвердження порядку денного, мер Олександр Сєнкевич оголосив перерву через відсутність кворуму), було включено питання Про додаткові обмеження щодо використання транспортних засобів (іншої техніки), проведення визначених масових заходів, використання піротехнічних виробів та інших джерел надмірного шумоутворення на період дії воєнного стану.

Як йдеться в Пояснювальній записці проєкту, «проєкт рішення підготовлено з метою недопущення помилкового сприйняття населенням звуків, схожих за звуковим діапазоном безпілотних літальних апаратів, які виникають при експлуатації деяких транспортних засобів та побутових приладів, недопущення погіршення психоемоційного стану населення громади уникнення психічного травмування, а також за для оперативного реагування на поточну ситуацію, вжиття заходів щодо захисту життя людей в умовах повітряної тривоги».

Поки депутати Миколаївської міськради цей проект не розглянули, на своєму телеграм-каналі цю ініціативу прокоментував начальник Управління Патрульної поліції в Миколаївській області Віталій Даніла, передає Інше ТВ.

На думку головного патрульного Миколаївщини, заборона руху транспортних засобів без глушників або з переробленими глушниками, які утворюють надмірний рівень шуму в Миколаєві, є доцільною, але при цьому не підкріпленою законодавчо. Тобто у законодавстві немає норм, порушення яких використанням такого виду транспорту тягнуло б за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

Окрім цього, Віталій Даніла звертає увагу на те, що питання порушення тиші є багатогранне і повинно розглядатися сумісно із дрифтінгом, що також є однією з проблем у нашому місті і також порушує тишу. Але знову ж таки – підстави для притягнення до відповідальності таких водіїв відсутні.

Хоча законопроекти, які б унормували використання такого транспорту, є, але вони досі знаходяться на стадії розгляду.

«У Верховну Раду внесли законопроєкт №9642, що вводить покарання за навмисне введення авто в занос. Проєкт закону додає нову статтю 122-6 до Кодексу України про адміністративні порушення. Згідно з нею, за навмисне кероване занесення авто (дрифт) на дорогах передбачено чималий штраф у 500 неоподатковуваних податком мінімумів, тобто 8 500 гривень. Повторне протягом року порушення призведе до штрафу вже 17 000 гривень, а також позбавлення водійських прав на пів року. У пояснювальній записці автори законопроєкту звертають увагу на часті випадки нелегального дрифту на території житлових масивів і парковок. Така їзда небезпечна для пішоходів і водіїв інших авто, тому й пропонується ввести адміністративну відповідальність. До того ж, дрифт — як правило, доволі галаслива затія, що порушує спокій громадян.

Також нещодавно внесений законопроєкт про заборону занадто гучних тюнінгованих авто, яким пропонується карати власників занадто гучних транспортних засобів. Він доповнить Кодекс про адміністративні правопорушення. Законопроєкт передбачає адміністративне покарання для водіїв автомобілів і мотоциклів із занадто гучним звуком двигуна. Їхнє звучання завдає дискомфорту багатьом українцям, особливо під час війни. Під заборону мають потрапити усі автомобілі та мотоцикли з двигунами, які перевищують допустимий рівень шуму. Переважно це транспорт із форсованим двигуном або без глушника.

Отже, наразі у поліції немає регламенту та правових підстав, за яким вони можуть забороняти такі автомобілі чи притягати водіїв до відповідальності. Проте відповідні законопроєкти мають виправити ці проблеми», – підкреслив Віталій Даніла.

«Таким чином, введення рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради щодо заборони руху транспортних засобів без глушників або з переробленими глушниками, які утворюють надмірний рівень шуму, буде носити лише паперовий вигляд, та буде відсутня будь-яка відповідальність для водіїв.

Давайте підсумуємо.

Особисто я, як і більшість мешканців міста, тільки ЗА такі ініціативи. Але щоб вони ефективно та якісно працювали вони мають бути законодавчо та юридично підкріплені. В іншому випадку вся робота патрульних в цьому напрямку буде нести суто інформативний характер:

“Пане водій, а Ви знаєте, що в Миколаєві заборонено рухатись вулицями міста на вашому мотоциклі (автомобілі, мопеді) бо він дуже гучний?”

“Так, я знаю!/ Ні, я не знав цього!”

“Ми Вас інформуємо, що згідно з рішенням міської влади цього робити не можна. Гарного Вам дня!”

Тож, давайте вирішувати проблеми не тільки щоб воно гарно виглядало на папері, а ще й було б ефективно.

Честь маю!», – написав Віталій Даніла.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube