На Миколаївщині та Одещині стартував проєкт із соціально-психологічного розвантаження населення (ФОТО)


18:2125.08.2023

Громадська організація “Центр навчання та освіти дорослих “Південь” розпочала реалізацію нового проєкту в шести громадах Миколаївської та Одеської областей.

Він сприятиме психосоціальному відновленню людей, які постраждали від війни. Ініціатива впроваджується в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України».

Про це повідомили в ГО “Центр навчання та освіти дорослих “Південь”, передає Інше ТВ.

Сьогодні, коли цивільне населення України щоденно стикається з військовою агресією росії — повітряними тривогами, ракетною небезпекою, відключеннями електроенергії та водопостачання, — значно підвищився загальний рівень тривоги та стресу. Тому в рамках проєкту передбачається проведення навчальних курсів та практичних майстер-класів із арт-терапії для працівників соціальних служб та волонтерів.

Вже відбулись два навчальних тренінги. Перший —  про ведення соцмереж, який мав на меті допомогти соціальним службам у громадах стати більш відкритими для населення та залучити якомога більше аудиторії для реалізації своїх проєктів. Другий тренінг був присвячений темі кінотерапії, як одного з напрямків арт-терапії в роботі з населенням.

Наразі тренери проєкту проводять в кожній громаді 5-денний навчальний курс для соціальних працівників громад “Шлях до себе: особистість та ресурси”.  Цей курс покликаний допомогти у розкритті внутрішньо-особистісної сили, збагатити професійний арсенал спеціалістів психологічної служби та суміжних професій.

Окрім цього, будуть створені шість центрів соціально-психологічного розвантаження в громадах. Саме в цих центрах соціальні працівники зможуть впроваджувати отримані знання та навички в роботі з населенням.

Перший такий центр днями відкрився у Баштанській громаді. Для нього в рамках реалізації проєкту були придбані меблі, різноманітні матеріали та відповідне обладнання для проведення занять, в тому числі з гончарної майстерності.

Наступними відкриються центри соціально-психологічного розвантаження в Березанській, Доманівській, Арцизькій, Окнянській та Роздільнянській громадах.

Як повідомляло Інше ТВ, Очільник МОЗ підтримав ініціативу Миколаєва щодо розвитку реабілітаційного центру© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube