Вже 141 медик «екстренки» долучився до підсилення медзакладів на деокупованих територіях Миколаївщини та Херсонщини. Але треба ще


16:0807.08.2023

Спеціалісти екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відряджаються до лікарень у звільнених населених пунктах Херсонської і Миколаївської областей.

Це дозволило покращити якість та ефективність надання медичної допомоги на місцях, а також знизити навантаження на місцевих лікарів.  

Про це повідомили в пресслужбі МОЗ України, передає Інше ТВ.

Станом на 4 серпня 2023 року, до такого підсилення долучився 141 фахівець із західних та центральних регіонів України. Зараз у відрядженні перебувають 47 спеціалістів (з них 33 – лікарі, 14 – медичні сестри та фельдшери).

До відряджень медичні фахівці можуть бути залучені на будь-який зручний для них термін, але, відповідно до наказу МОЗ №1597 від 9 вересня 2022 року, – не більше ніж на 30 календарних днів. Зазвичай тривалість становить від двох тижнів до місяця.

Відрядження відбуваються завдяки щоденній співпраці команд МОЗ України, Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», Херсонського та Миколаївського обласних департаментів охорони здоров’я, центрів контролю та профілактики хвороб. Також фінансову підтримку здійснює Всесвітня організація охорони здоров’я – вона передбачає фінансову винагороду фахівцям, які зголосилися на підсилення прифронтових лікарень.  

Загалом підсилення потрібне 29 лікарням, де є кадровий дефіцит на фахівців 42 медичних спеціальностей: лікарів, лаборантів, медсестер, фельдшерів. 

Серед найзатребуваніших напрямів – надання медичної допомоги у разі поранень та травм, інфекційних та хронічних хвороб. Крім того, є необхідність медичного супроводу вагітних, дітей та потреба у психологічній підтримці.

Як повідомляло Інше ТВ, Миколаївська лікарня №4 поповнилась одразу 14 лікарями-інтернами (ФОТО)



© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube