Миколаївські піротехніки показали роботизованого помічника, який допомагає їм розміновувати сільгоспплощі (ФОТО)


16:0804.08.2023

Розміновувати миколаївські землі піротехнікам ДСНС допомагає машина механізованого розмінування MV-4, яку отримано за сприянням фонду Говарда Баффета.

Як вона працює, розповіли і показали в ГУ ДСНС України у Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Принцип роботи MV-4 полягає у тому, що вибухонебезпечні предмети знищуються шляхом ланцюгового інструменту – набору ланцюгів на валу із загартованої сталі з молотками, які прикріплені до вільного кінця ланцюга. Під час проведення робіт з розмінування вал обертається, та молотки б’ються об землю, розбивають чи активують закладені міни. Сила ланцюга з молотками розрахована таким чином, щоб, проходячи через густу рослинність, вони могли закопуватись в ґрунт на глибину до 32 см.

До основних переваг машини механічного розмінування слід віднести дистанційне керування. Завдяки цьому піротехніки ДСНС стали більш захищені від мін-пасток чи боєприпасів зі слідами втручання. Крім того, використання MV-4 допомагає в очищенні щільно замінованої території на безпечній для піротехніків відстані.

На Миколаївщини за допомогою даної машини вже розміновано 18,44 га земель, за останню добу – 0,1 га. В переважній більшості машина працювала на території Снігурівської територіальної громади Баштанського району.

Як повідомляло Інше ТВ, Розробка харківських виробників – машина для підготовки ґрунту до розмінування – пройшла відповідну сертифікацію (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube