«Ми надовго з Миколаєвом»: представник Антикорупційної ініціативи ЄС Тарас Случик в захваті від мера та міської влади


13:5519.07.2023

У 2022 році Миколаїв приєднався до проєкту “Міста доброчесності” Антикорупційної ініціативи ЄС/EUACI, ставши одним із шести міст України, що впроваджує концепцію прозорості та підзвітності міської влади. 

У рамках проєкту українським муніципалітетам допомагають стати більш ефективними, відкритими та результативними, мінімізувати корупційні ризики. 

Як розповів керівник напряму Тарас Случик, однією з важливих складових у цій роботі є цифровізація. У місті вже успішно працюють над кількома проектами, інформують в Миколаївській міськраді.

Не меншого значення експерти надають вдосконаленню процедур та процесів місцевого управління. Вони мають стати зрозумілими та зручнішими, – особливо в тому, що стосується надання послуг громадянам.  

“Третя річ, у яку ми дуже віримо, – політична воля. Саме це стало однією з причин нашої співпраці з Миколаєвом. Міський голова Олександр Сєнкевич підтримав усі ініціативи, про які ми спілкувалися. Більш того, запропонував власні. Я працюю з місцевим самоврядуванням, певно, років дванадцять. З різними містами, обласними центрами в Україні. І знаю – якщо немає позиції першої особи, майже нічого не працює”, – каже Тарас Случик.

Представник EUACI повідомив, що за ініціативи Олександра Сєнкевича буде запущено процес оновлення закупівельних процедур у виконавчих органах Миколаївської міської ради. Наразі Антикорупційна ініціатива ЄС шукає консультантів для реалізації цього проєкту в двох пілотних підрозділах – управлінні капітального будівництва та департаменті житлово-комунального господарства. Саме вони проводять найбільше закупівель коштом бюджету. Потім цей досвід буде застосований і для інших виконавців. 

Крім того, команда EUACI виконає оцінку доброчесності комунального підприємства “Миколаївводоканал”. Мета – покращити функціонування та прозорість підприємства, що зробить його більш привабливим для інвестицій.

“Ми надовго з Миколаєвом. Якщо буде запит, підемо й на інші підприємства критичної інфраструктури, де потрібна підтримка з оцінкою, налагодженням процедур, мінімізацією ризиків”, – підсумував Тарас Случик.

Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. 19 серпня 2022 року Миколаївський міський голова та Міністр у справах міжнародного розвитку Данії підписали меморандум про співпрацю, що передбачає широку взаємодію Миколаєва та Данії в питаннях відбудови нашого міста і впровадження найкращих практик прозорості й підзвітності.

Як повідомляло Інше ТВ, Миколаївців обурив намір за 5,5 млн.грн. замінити на пр.Центральному 196 люків на брендовані. Мер Сєнкевич каже: «Не шукайте зраду, де її немає» (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube