Миколаївські прокурори зустрілись з міжнародними експертами  щодо розслідування воєнних злочинів рф (ФОТО)


13:3508.07.2023

Начальник відділу протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Миколаївської обласної прокуратури Вікторія Шаповалова зустрілась з представниками Міжвідомчої робочої групи військових експертів при Офісі Генерального прокурора, Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС) та експерта Консультативної групи щодо злочинів, пов’язаних зі звірствами (АСА).

Участь у заході взяли експерт Консультативної групи щодо злочинів, пов’язаних зі звірствами Євген Віндман (США), старший радник з підтримання обвинувачення у справах про міжнародні злочини КМЕС Марк Рурда (Нідерланди), співголова Міжвідомчої робочої групи військових експертів при Офісі Генерального прокурора Ігор Криштун (Україна),  члени цієї групи  Ярослав Грибинюк та Денис Пащенко (Україна), перекладач Дмитро Таушан (Україна), в.о. прокурора з міжнародно-правового співробітництва обласної прокуратури Володимир Миронець, начальник другого відділення СВ УСБУ в Миколаївській області Володимир Добрань та начальник відділу у протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Миколаївській області Ігор Кучерук.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

У ході зустрічі Вікторія Шаповалова розповіла про стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо воєнних злочинів рф, зосередила увагу присутніх на категорії вказаних кримінальних проваджень, їх специфіку, розповіла про ті виклики та проблеми, які постають перед прокурорами під час їх розслідування.

У свою чергу Євген Віндман повідомив про бажання та можливість співпраці з правоохоронними органами України. Зокрема, він вказав, що в пріоритеті є допомога українським правоохоронним органам у розслідуванні воєнних злочинів.

Марк Рурда висловив своє бачення щодо подальшої плідної співпраці та шляхи вирішення проблем.

Наприкінці зустрічі сторони подякували за співпрацю та за сприяння у досягненні єдиної мети – притягнення винних осіб до відповідальності.

Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині справи щодо 4 зрадників пішли до суду – «гауляйтерів» окупаційної «адміністрації Горохівської ОТГ» і директора підприємства в Первомайську (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube