Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Миколаївщині затоплені 2 сонячні електростанції


14:0307.06.2023

Ситуація в енергосистемі станом на 7 червня: через підрив Каховської ГЕС та спричинену повінь без світла 20 тисяч споживачів на Херсонщині, у Херсоні підтоплені 129 трансформаторних підстанцій, на Миколаївщині – затоплені дві сонячні електростанції, енергосистема країни працює стабільно.

Про це повідомили в міністерстві енергетики України.

Через підрив окупантами Каховської ГЕС та спричинену ним повінь триває надзвичайна ситуація на півдні країни. У Херсоні та сусідніх населених пунктах через паводок без світла лишилися майже 20 тисяч споживачів. Підтоплена насосна станція Херсонської ТЕЦ. Основні потужності теплоелектроцентралі – поки поза межами зони ризику. У місті станом на ранок підтоплені і відповідно пошкоджені 129 трансформаторних підстанцій. Також на Миколаївщині внаслідок паводку підтоплені дві сонячні електростанції.

Ситуацію на ЗАЕС постійно моніторять експерти Енергоатому. Прямої загрози через підрив Каховської ГЕС для окупованої електростанції наразі немає.

Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф територій. У Донецькій області через бойові дії знеструмлено 7 населених пунктів. Внаслідок попередніх обстрілів без світла залишається також частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

Попри усі виклики енергетична система країни працює стабільно. Дефіциту електроенергії немає. Однак через підрив Каховської ГЕС у майбутньому можливі труднощі із заживленням та налагодженням стабільного електропостачання для споживачів прилеглих територій після їх деокупації. Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 126 МВт*год. Експорт до Польщі – 800 МВт*год.

За добу обсяг газу у сховищах зріс на 19,7 мільйона кубометрів. Запаси блакитного палива зростають та склали понад 9,7 мільярда метрів кубічних.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube