«Місто на хвилі» і «Незламний Миколаїв»: селекціонер назвав два нових сорти ірисів на честь Миколаєва (ФОТО, ВІДЕО)


23:0925.05.2023

На Миколаївщині у місті Нова Одеса селекціонер Володимир Васильєв методом схрещування створює нові сорти ірисів. За час своєї роботи встиг вивести 38 власних сортів, які відомі й за кордоном. Два з них – названі на честь Миколаєва.

Про це повідомляє «Суспільне Миколаїв».

Володимир Васильєв обирає серед квітів нових батьків для виведення чергового сорту ірису. Після того, як провів схрещування рослин, ставить спеціальну мітку. Розповідає, почав займатися цим у 2012 році, коли вийшов на пенсію. Свої перші сорти створив і зареєстрував у 2017-му.

“Найважче що? Окремо є просто механічна робота. Ось посадив, дивіться. Треба ж все це просапати. І скільки разів просапати”, — розповів Володимир Васильєв.

У 2023 році селекціонер вивів два нових сорти ірисів, які присвятив Миколаєву. Один з них має назву “Місто на хвилі”.

“Названий на честь міста Миколаєва, в якому я прожив 50 років. Моє улюблене місто. Колір схожий на колір нашого прапора. Трошки схожий”, — говорить селекціонер.

«Місто на хвилі» і «Незламний Миколаїв»: селекціонер назвав два нових сорти ірисів на честь Миколаєва (ФОТО, ВІДЕО) 1
Ірис “Місто на хвилі”. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Назва другого присвячена тематиці війни.

“Ідея назвати цей сорт “Незламний Миколаїв” народилась після цих подій, подій в місті Миколаєві, в Соляних, коли розбили ракетою казарму з молодими хлопцями, які життя ще не бачили, які не любили ще, які не жили ще. А їх взяли і знищили. За що? Це як пам’ять. Нехай буде пам’ять. Вони захищали наше місто, захищали наше життя”, — розповів Володимир.

«Місто на хвилі» і «Незламний Миколаїв»: селекціонер назвав два нових сорти ірисів на честь Миколаєва (ФОТО, ВІДЕО) 3
Ірис “Незламний Миколаїв”. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Порадила їх назвати саме так дружина. Чоловік говорить, обидва сорти належать до ранніх і квітнуть цьогоріч вперше.

За весь час селекціонер створив 38 сортів ірисів. Перелік квітів Володимира є й на сайті Української Спілки Ірисів. Звідти інформація про них потрапляє й до Американського товариства ірисів.

“Кожен сорт ірису отримує сертифікат, фактично свій паспорт, де вказано назву латинськими літерами, прізвище, адреса автора сорту і детально описано цей сорт. Подаємо заявку нашому українському реєстратору, який є представником Американської спілки ірису. І ці заявки перекладаються англійською і надсилаються в Американську спілку ірисів”, — розповіла координаторка української спілки ірисів Алла Черногуз.За словами Володимира Васильєва, щороку він робить до 300 схрещувань та висаджує близько трьох тисяч сіянців. “В американському суспільстві гібридизатором називають. Не називають нас селекціонерами, а гібридизаторами. Але ми не ображаємося”, — каже чоловік.

Як повідомляло Інше ТВ, Пісні війни. Максим Шкляров – «Рідний Миколаїв» (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube