«Гуманітарку» з підпільного складу на Львівщині поділять між військовими, Миколаївською та Херсонською областями


15:1117.05.2023

Усі товари з масштабного нелегального складу гуманітарної допомоги в Убинях відправлять львівським військовим та до Херсонської та Миколаївської областей.

Личаківський районний суд Львова зняв арешт з усіх товарів, які раніше виявили детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ). Знайти причетних до масового завезення і приховування іноземної гуманітарної допомоги так і не вдалося.

Про це пишуть «Наші Гроші. Львів», передає Інше ТВ.

Про величезний підпільний склад з гуманітарною допомогою стало відомо 25 квітня. Як з’ясувалося, цей склад детективи БЕБ виявили ще на початку лютого, після чого відкрили кримінальне провадження і почали шукати власника товарів. Серед  виявлених товарів були харчові продукти (зокрема, понад 300 тис. консерв), дитячі товари, постільна білизна, ковдри, засоби гігієни, побутова хімія, одяг – всього біля тисячі піддонів.

Детективи БЕБ підозрюють, що група невстановлених осіб в змові з працівниками митниці організували ввезення товарів через польський кордон без сплати митних платежів.

Журналістам НГЛ вдалося знайти будівлі, де зберігались нелегально ввезені товари, у селі Убині за 35 км від Львова. Був також ідентифікований власник складів, але він відмовився надати інформацію про орендарів цих приміщень.

5 травня Личаківський районний суд Львова наклав арешт на усі піддони з товарами, оскільки вони є речовими доказами у справі. Але уже 12 травня цей ж суд розглянув клопотання старшого детектива БЕБ про зняття арешту.

У своєму клопотанні детектив БЕБ повідомив, що слідству не вдалося знайти власника вилучених товарів, а під час тривалого зберігання деякі з них, зокрема харчові продукти, можуть зіпсуватись. Тому він попросив суд поділити усі товари між різними військовими частинами, а також передати частину гуманітарки Херсонській та Миколаївській ОВА, які звернулись з відповідними запитами до БЕБ.

«У ході проведення досудового розслідування власника вилученого майна встановити не вдалося, під час допитів власник та володілець приміщення, у яких виявлено майно, показали, що, хто є власником майна, їм невідомо», – зазначено у клопотанні детектива БЕБ.

Суддя Личаківського райсуду Світлана Леньо задовольнила клопотання детектива БЕБ і зняла арешт з усього майна, вилученого на складі в Убинях. Товари передадуть військовим частинам та військовим адміністраціям, які вказані у клопотанні.

Додамо, що днями в інтерв’ю ZAXID.NET новий керівник Львівської митниці Андрій Кузнік заявив, що, якщо товари завозились в Україну під виглядом гуманітарної допомоги, то митники їх не фотографували, а тому знайти власника важко.

Як повідомляло Інше ТВ, Гуманітарна допомога від міжнародних організацій не потрапляє до полонених – її забирають колаборанти, нею торгують на ринках, – Сущенко (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube