У трьох районах Миколаєва «пройшлись» по вивісках – ще дуже багато російської мови (ФОТО)


13:3517.05.2023

Адміністрації Заводського, Центрального і Інгульського районів Миколаєва провели комплексний огляд об’єктів торгівлі, сфери послуг та інших підприємств з метою перевірки виконання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

З огляду на оприлюднені звіти, ситуація ще далека від ідеальної, передає Інше ТВ.

Так, адміністрація Заводського району провела такий рейд 12 травня. Згідно повідомлення, «в результаті перевірки були виявлені численні порушення, за які власникам було вручено понад 40 попереджень».

 В Центральному районі рейди з метою перевірки виконання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” відбулись 13 та 15 травня. «В результаті перевірки були виявлені численні порушення, з власниками 39 закладів торгівлі та надання послуг було проведено роз’яснювальні бесіди. Загалом перевірено понад 100 об’єктів», – поінформували в адміністрації району.

В Інгульському районі виконання вимог закону України про державну мову перевіряли в рамках комплексних перевірок на предмет наявності договору на вивіз ТПВ, утримання в належному стані прилеглої території, наявність інформаційної таблички (назва вулиці, номер, вивіска з назвою установи, а також відзначали наявність державного прапора на установі), які тривали з січня по травень.  «За результатами обстежено 752 обʼєкта, з них 431 магазин та сфера надання послуг у співвідношенні 60/40 мають інформаційні вивіски українською мовою, решті шляхом проведення неодноразових прохань, благань та розʼяснень пропоновано замінити інформаційні дошки, назви яких буде зазначено українською мовою», – зокрема йдеться в повідомленні адміністрації.

На фейсбук-сторінці адміністрації Корабельного району звіту з цієї тематики немає.

В адміністраціях районів обіцяють проводити такі рейди й надалі.

Як повідомляло Інше ТВ, «Будемо позбавлятися російських назв» – мер Миколаєва анонсував кампанію з перейменування© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube