«Миколаївводоканал» обіцяє, що Миколаїв стане першим серед міст країн ЄС, де вода буде очищуватися інноваційними установками (ФОТО)


16:2703.05.2023

Минулого тижня відбувся робочий візит до Федеративної Республіки Німеччина директора департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради Дмитра Бездольного та директора зі стратегічного планування МКП «Миколаївводоканал» Віктора Пісоцького.

Мета візиту – ознайомитися з роботою найпотужнішого підприємства в сфері водопостачання та водовідведення в м. Берлін. Також налагодити міжнародну співпрацю з представниками інноваційних німецьких компаній, які працюють в цій галузі.

Про це повідомили в МКП «Миколаївводоканал», передає Інше ТВ.

В заході взяли участь і представники водоканалів з міст Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Кременчук та Херсон. Подія була організована в рамках проєкту Mykolaiv Water Hub, який вже не перший рік опікується долею українських водоканалів, та за фінансової підтримки кількох неприбуткових організацій Німеччини.

«Під час зустрічі з регіональним директором Німецької Східної Бізнес Асоціації Штефаном Кегебайном мали нагоду розповісти, як в умовах повномасштабної війни з рф «виживають» не тільки миколаївський, а й всі водоканали України. Також презентували міжнародним партнерам, з якими проблемами стикнулись, та якої потребуємо допомоги», – зазначив Дмитро Бездольний.

Представники делегації з України ознайомилися з функціонуванням станцій очистки стічних вод в м. Берлін. До речі, щоб очищувати стічні води міста з населенням майже 4 мільйони осіб, тут працює шість станцій очистки та 250 каналізаційних насосних станцій. Для порівняння – в м. Києві діє одна станція очищення стоків та 33 насосні станції каналізації.

«Як підсумок робочої поїздки варто відзначити, що представники німецького бізнесу виявили бажання допомогти критичній інфраструктурі нашої країни. Для цього мають і досвід, і сучасні напрацювання у даній сфері», – ділиться Віктор Пісоцький.

Вже на початку літа з Німеччини прибуде перша партія новітніх установок для очищення питної води. Обладнання працюватиме в автоматичному режимі і від сонячної енергії. Планується, що фахівці міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» до завершення 2023 року отримають п’ять подібних інноваційних установок.

Як зазначають в МКП «Миколаївводоканал», в Європейському Союзі місто Миколаїв буде першим містом, в якому підприємство водної галузі матиме подібне сучасне обладнання.

Як повідомляло Інше ТВ, «Миколаївводоканал» отримав від Данії майже 3 км труб (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube