В. о. начальника ГУ ДПС Ігор Кузьмін – про зарплати, пільги, податки і збори


12:2121.04.2023

Одним із напрямів діяльності податкової служби є здійснення контролю за додержанням законодавства про оплату праці.

Податківці Миколаївщини постійно проводять індивідуальну роботу з керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо недопущення заборгованості із виплати заробітної плати, сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та нарахування заробітної плати на рівні або менше законодавчо встановленого мінімуму.

Як пояснив в. о. начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Ігор Кузьмін, такий контроль здійснюється шляхом проведення фактичних перевірок у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин.

-У рамках взаємодії щодо організації та проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, обміну інформацією, необхідною для забезпечення ефективної організації роботи з детінізації ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, а також обміну відомостями та інформацією, необхідною для належного проведення заходів державного ринкового нагляду, було підписано Меморандум про співробітництво та партнерство між Південним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці та Головним управлінням Державної податкової служби у Миколаївській області. Метою меморандуму є консолідація зусиль щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю.

Хочу зазначити, що Законом України від 03 листопада 2022 року № 2710-ІХ «Про державний бюджет України на 2023 рік», який набув чинності 01 січня 2023 року, визначено розмір мінімальної заробітної плати у сумі 6 700 гривень на місяць або 40,46 гривень у погодинному розмірі. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2023 році становить 2 684 гривні.

Звертаю увагу, що відповідно до вимог Податкового кодексу України ставки податків та зборів, які перераховуються із заробітної плати, залишаються без змін , а саме податок на доходи фізичних осіб – 18 відсотків, військовий збір – 1,5 відсотка.

Також зазначу, що є винятки при оподаткуванні доходів військовослужбовців. Військовим збором нe оподатковуватимуться доходи військовослужбовців на період їх безпосередньої участі у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації. Кабінет Міністрів України врегулював питання щодо підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях в умовах воєнного стану по відсічі та стримуванню збройної агресії російської федерації для застосування пільги з оподатковування військовим збором.

З метою виконання вимог Закону України від 19 червня 2022 року № 2308-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях в умовах воєнного стану» 17 березня 2023 року були внесені відповідні зміни до постанови КМУ від 30.12.2015 № 1161.

У новій редакції постанови тепер визначено підстави для застосування пільги з оподаткування військовим збором грошового забезпечення осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях в умовах воєнного стану у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації.  Такими підставами є витяги (копії) з наказів командирів (начальників) про виплату додаткової винагороди, що передбачена законодавством для осіб, які беруть безпосередню участь у зазначених заходах, – пояснив Ігор Кузьмін і звернувся до работодавців:

Шановні роботодавці та працівники, дотримуйтесь вимог трудового законодавства та працюйте легально! Адже в умовах воєнного стану, коли всі сили і кошти держави спрямовані на наближення перемоги, незадекларована праця і неформальна економіка наносять невиправної шкоди обороноздатності країни.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube