На «Миколаївводоканалі» побувала делегація МКЧХ – хоче вивчити технології очищення води


10:4420.04.2023

Днями до МКП «Миколаївводоканал» з робочим візитом завітали фахівці Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

Мета – обговорити співпрацю щодо покращення якості води, яка подається в будинки містян.

Про це повідомили в МКП «Миколаївводоканал», передає Інше ТВ.

На початку зустрічі очільник підприємства Борис Дуденко проінформував, з якими викликами під час повномасштабного вторгнення рф в Україну зіткнулися працівники критичної інфраструктури.

«На сьогодні загальна сума збитків для установи, які нанесені в результаті бойових дій, сягає вже понад 38 мільйонів гривень. Пошкоджені транспортні засоби, насосні станції, очисні споруди каналізації. Головне – це навмисно зруйнований росіянами водогін «Дніпро-Миколаїв». Ми вимушено вже понад рік забезпечуємо місто неякісною водою, яка є дуже корозійною та руйнує мережі», – зазначив Борис Дуденко.

Під час проведення робочої зустрічі сторони обговорили питання подальшої співпраці. Протягом наступних кількох років планується із залученням фахівців Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні здійснити реконструкцію очисних споруд водогону, які, до речі, функціонують з 70-х років минулого століття та не розраховані очищати воду з Бузького лиману до якості питної.

«Наше завдання – ретельно вивчити технологію, яку в нинішній час використовують фахівці підприємства з підготовки води перед тим, як подати споживачам. Плануємо до 2025 року провести певні дослідження. За результатами будуть надані пропозиції: що необхідно зробити, щоб покращити якість води для миколаївців та в цілому всієї системи водопостачання в місті. Таким чином, матимемо план дій для подальшої співпраці», – повідомив Джульен Ле Сурт, спеціаліст з питань міського водопостачання МКЧХ.

Нагадаємо, що представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні не вперше долучаються до підтримки миколаївської громади. Неодноразово надавали технічну допомогу фахівцям «Миколаївводоканал», зокрема у вигляді хімічних речовин для очищення води, насосного обладнання.

Як повідомляло Інше ТВ, Уряд підтримав рішення для продовження реалізації проекту відновлення системи водопостачання в Миколаєві.

Також повідомлялось, що ЄІБ виділив «Миколаївводоканалу» ще 20 млн.євро на розвиток системи водопостачання в Миколаєві.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube