Цього року планується зрошувати 147 тис. га земель в трьох областях, зокрема – на Миколаївщині


09:0014.04.2023

Площа підготовки земель, що планується зрошувати цьогоріч в Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях, становить 147 тис. га.

Про це повідомляють в Міністерстві аграрної політики та продовольства України з посиланням на Державне агентство меліорації та рибного господарства України, передає Інше ТВ.

Станом на початок квітня підготовка до поливного сезону здійснюється 7 організаціями, що належать до сфери управління Держрибагентства (в Одеській області – 5, Миколаївській – 1 та Запорізькій – 1).  

На зрошувальних системах підготовлено 340 км трубопроводів, 309 км каналів, 131 насосну станцію. Також відремонтовано 448 насосних агрегатів та 330 гідротехнічних споруд. 

«В Одеській області вже здійснено подачу води на зрошення на площі понад 1200 га. Крім того, на деокупованій території у Бериславському районі Херсонщини триває підготовка до зрошувального сезону Лиманецької зрошувальної системи загальною площею близько 1,5 тис. га – ремонтуються канали та трубопроводи, готуються до роботи насосні станції, розпочато роботу щодо укладання договорів із сільгоспвиробниками та енергопостачальниками», – сказав перший заступник Голови Державного агентства меліорації та рибного господарства Тарас Кот. 

Він також зазначив, що для забезпечення належного електропостачання зрошувальних насосних станцій Держрибагентство звернулося з відповідними зверненнями до обласних військових адміністрацій та енергопостачальних організацій.

«Реформа меліорації триває. Працюємо, щоб ефективно реалізувати її», –  додав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Як повідомляло Інше ТВ, Водний геноцид – міф чи реальність? Що росіяни роблять з Каховським водосховищем (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube