На Миколаївщині члени банди «чорних лісорубів», які завдали шкоди державі майже на 2 млн.грн., отримали реальні строки позбавлення волі


16:4420.03.2023

Первомайською окружною прокуратурою  підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом скоєння організованою злочинною групою незаконної порубки дерев у первомайському районі, унаслідок чого державним інтересам заподіяно шкоди майже на 2 млн грн (ч. 2 ст. 246, ч. 3 ст. 28 – ч. 4 ст.246 КК України).

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

Прокурором у суді доведено, що мешканець с. Кам’яний Міст Первомайського району, з метою здійснення незаконних порубок дерев, організував злочинну групу, до складу якої увійшли чотири місцевих жителя. Учасники групи діяли за налагодженою схемою, згідно розподілених ролей, визначених організатором.

Спочатку організатор опублікував оголошення у місцевій газеті щодо продажу дров. Один із членів організованої групи, знаходячись неподалік місць незаконної порубки дерев у лісах, спостерігав за обстановкою та за допомогою мобільного зв’язку попереджав інших членів групи про осіб та транспортні засоби, які наближались, з метою недопущення викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами. Інші учасники прибували до визначених місць, де за допомогою бензинових та електричних пил вирубували деревину, розпилювали на частини та завантажували в автомобілі та причепи для подальшого транспортування до місць реалізації.

Доведено 6 епізодів їх злочинної діяльності. Збитки, спричинені державі, сягають майже 2 млн грн.

Первомайським міськрайонним судом підтримано принципову позицію окружної прокуратури:  організатору та одному із членів групи призначено реальні терміни покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 2 місяці та 5 років відповідно, трьом іншим членам групи – призначено покарання у виді 5 років позбавлення полі, з іспитовим строком 3 роки.

Також судом повністю задоволено цивільні позови, заявлені прокурором в інтересах держави про відшкодування завданої шкоди.

Як повідомляло Інше ТВ, Ліси Миколаївщини треба зберегти: дзвоніть на «гарячу лінію», якщо бачите незаконну рубку.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube