Розширення «зернової ініціативи» має охопити і порти Миколаївщини – постпред України в ООН


14:4818.03.2023

Україна пропонує розширити “зернову угоду” на порти Миколаївської області та продовжити її як мінімум на 120 днів.

Про це у п’ятницю, 17 січня, заявив постійний представник України в Організації об’єднаних націй Сергій Кислиця під час засідання Ради безпеки ООН, пише «Фокус».

“Зернова ініціатива має бути відновлена після того, як термін її дії закінчиться 18 березня. Принаймні на 120 днів, оскільки передбачається необмежений період. Охоплення має бути розширене до українських портів у Миколаївській області”, — заявив Кислиця.

За словами постпреда, Україна могла б давати світу майже вдвічі більше зерна, ніж зараз. Однак цьому заважає політика Росії щодо затягування перевірок судів і нестачі нового флоту в територіальних водах Туреччини.

“Минулого року 814 суден експортували 24,4 мільйони тонн українського продовольства з порту Одеси до Азії, Європи та Африки в межах Чорноморської зернової ініціативи. Цей обсяг був би значно вищим, якби не політика Росії щодо затягування перевірок суден. Через нестачу нового флоту та нечисленності у територіальних водах Туреччини експорт продовольства зерновим коридором не перевищує 3,4 млн тонн на місяць. І це незважаючи на можливість дати світу 6 млн тонн української сільгосппродукції”, — зазначив Кислиця.

Також постпред додав, що 86 суден, що відправляються під навантаження, очікують на інспекцію в територіальних водах Туреччини.

Як повідомляло Інше ТВ, В МЗС прогнозують, що Миколаївський порт буде включено в «зернову ініціативу» – якщо не в березні, то на наступному етапі перемовин

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Розширення «зернової ініціативи» має охопити і порти Миколаївщини – постпред України в ООН' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube