МАГАТЕ провело ротацію експертів на Південноукраїнській АЕС


06:0604.03.2023

Відбулась ротація експертів МАГАТЕ на трьох українських АЕС.
Другого та третього березня 2023 року відбулись чергові ротації інспекторів Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій атомних електростанціях.

Міжнародні фахівці з МАГАТЕ мають вести спостереження за дотриманням показників безпеки українських АЕС, зокрема в умовах воєнного стану. Постійне перебування представників Агентства на вітчизняних атомних станціях робить можливими безперервні контроль і моніторинг ядерної та радіаційної безпеки.

Крім того, інспектори МАГАТЕ можуть аналізувати також вплив російських військових ударів на енергетичну інфраструктуру України та доносити інформацію про це до всієї світової спільноти. Саме тому МАГАТЕ й надалі гарантує присутність своїх представників на всіх АЕС України.

Нагадаємо, 2 березня 2023 року на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), яка вже рік захоплена російськими військовими, відбулась ротація експертів МАГАТЕ. Вони мали бути проведена ще на початку лютого, проте рашисти її блокували.

З січня 2023 року постійні місії Агентства працюють на всіх українських атомних електростанціях, розташованих на контрольованій Україною території. На тимчасово окупованій Запорізькій АЕС представники МАГАТЕ перебувають із початку вересня 2022 року.

Нагадаємо: Російські військові мають залишити Запорізьку АЕС – заява Євросоюзу

Перед тим повідомлялося, що Росія має намір використати персонал МАГАТЕ на Запорізькій АЕС, щоб примусити міжнародну спільноту визнати російське право власності на станцію

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'МАГАТЕ провело ротацію експертів на Південноукраїнській АЕС' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube