У CREA-центрі Миколаєва провели «Креативні розмови» та розказали про підтримку Європою митців (ФОТО)


11:3420.11.2022

Підтримка української культури в умовах війни є вагомим кроком для самоідентичності нації, адже головне з завдань ворога її знищити.

Саме завдяки підтримці Представництва ЄС в Миколаєві пройшло обговорення ролі європейського співробітництва в культурі з представленням нових культурних можливостей.

Про це повідомили у CREA-центрі Миколаєва, передає Інше ТВ.

Зараз настали важкі часи, особливо для творчого прошарку українців, але і в такій ситуації ми можемо розраховувати на допомогу європейських партнерів.

Для кращої комунікації та обізнаності про варіанти підтримки митців в Україні у CREA-центрі Миколаєва відбувся тематичний захід «Креативні розмови – роль європейського співробітництва в культурі».

За словами координатора Team Europe Mykolaiv, керівника регіональних ініціатив та проєктів ЄС Артема Ващиленко, подібні заходи стають майданчиками для дискусії та обміну досвідом між представниками креативних індустрій.

«У Миколаєві вже не перший рік збирають спільноти, дотичні до розвитку регіону, проте особливий акцент зараз робиться на креативних індустріях. Зацікавленість українською культурою та співпрацею з українцями стала певним каталізатором у світі – це дуже важливий інструмент для запуску та розвитку власних проєктів. Ми тішимося що отримуємо допомогу від ЕС не тільки в гарячих точках, а й для розвитку культури», – підкреслив він.

Пан Артем Ващиленко зазначив, що наразі Європарламент акцентує свою увагу на розвитку української культури та намагається спільними зусиллями підтримати сектори культури.

«Зокрема надати діячам культури підтримку, щоб допомогти розробити дорожню карту України для її реконструкції – це чудові та конкретні інструменти для всіх сторін. В цілому буде виділено 5 млн євро для підтримки художніх та культурних організацій», – сказав координатор Team Europe Mykolaiv.

Менеджер проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні» Денис Черніков представив за приклад історичний зв’язок м. Миколаєва з Європою. За його словами, місто-герой — цеце історичний феномен, щоб бути гідно показаним у контексті індустріальної культури.

«Миколаїв – це хаб європейських технологій тат досвіду. Якщо прибрати міфи російської імперії, то ми побачимо, що Миколаїв завжди був пов’язаний з Європою. Наприклад в кінці 19 сторіччя це були прямі іноземні інвестиції з Франції та Бельгії, а у роки Незалежності до міста почали прибувати європейські інвестори, але, на жаль, процес обірвався. Якби тренд посилився далі, то Україну швидко отримала б членство в ЕС», – розповів він.

Він привів у приклад країни радянського табору: Польщу, Румунію та інші країни, які теж спочатку з обережністю і не дуже охоче хотіли приймати до європейської родини.

«Але вони позбулися радянських атавізмів, створили цікаві умови для інвесторів. ЄС надав для цього необхідний ресурс: інвестиції для інфраструктури, гроші на навчання і т.д. Україна має бути в Європі, а ЄС допомагає нам виграти війну: санкціями допомогою армії, гуманітарною допомогою, боротьба з корупцією. Далі відбудова України має забезпечити нам членство в ЄС», – зазначив він.

Денис Черніков акцентував, що майбутня післявоєнна відбудова України буде відбуватися за новітнім, аналогом планом Маршалла за допомогою Європи – у цьому сенсі не варто втрачати зв’язок з культурою та європейськими цінностями.

Також у рамках зустрічі керівник Національного бюро програми «Креативна. Європа. Україна» Ярослав Дяків, розповів про можливості для креативних індустрій країни отримати фінансову підтримку від ЄС.

«Програма «Креативна Європа»- це програма ЄС, яка приймається кожні 7 років. Цьогорічний бюджет 2,8 млрд євро – Україна її повноцінний учасник і українці можуть подаватися на конкурси. На цей час відкрито три програми в напрямку «Культура», серед них програма для мобільності митців. Головна мета програми – захищати, розвивати та поширювати європейську культурну та мовну різноманітність, а також культурну спадщину», – підкреслив він.

Наразі у програми є три під напрямки: культура (культурний та креативний сектори), медіа (аудіовізуальний сектор та кіно) та міжсекторальна співпраця (ЗМІ, співпраця різних секторів та інновації й т.п.). Вся необхідна інформація для участі в програмі розміщена на сайті «Креативна Європа Україна». Також є відповідні форми для пошуку партнерів.

«На цей час відкрито декілька програм в напрямку «Культура», серед них програма для мобільності митців – Culture Moves Europe, а також Спецконкурс для України й Music Moves Europe. Також маємо Конкурс для медіа, який наразі відкритий для українців стосується розвитку аудиторії та кіноосвіти. Окрім того, у цьому місяці ще триває приймання заявок на конкурс з підтримки українських переселенців та культурного і креативного секторів України», – підкреслив він.

Охочі взяти участь в одному з конкурсів мають пам’ятати наступне: на порталі Єврокомісії необхідно знайти розділ Funding tender opportunities з переліком необхідних конкурсів. Майте на увазі, що взяти участь в конкурсах можуть виключно Юридичні особи/ФОП зареєстровані понад 2 роки, які подаються окремо, або у складі консорціуму. Також необхідно бути зареєстрованою в країні-учасниці «Креативної Європи» та обов’язково знати англійську мову.

Окрім того, наразі представлений проєкт по «Каскадним грантам». Передбачено фінансування у розмірі 5 млн євро для трьох консорціумів, які створюють механізм по перерозподілу цих коштів для малих організації креативних індустрій. Пан Ярослав зазначив, що проєкт наразі потребує ретельного вивчення, проте це не робить его менш важливим. Детальні умови для участі представлені на сайті організації за посиланням:

Представник House of Europe Юлія Філіп’єва розповіла під час інвенту про нові можливості для сектору креативних індустрій від її організації. Мова також іде про підтримку таких сфер як медицина, освіта, медіа, соціальне підприємництво, робота з молоддю.

Перша хвиля конкурсів передбачає Creative Business Survival Kit, гранти міжнародної співпраці, великі інфраструктурні гранти. Необхідна інформація розміщена на сайті houseofeurope.org.ua.

Також у рамках заходу «Креативні розмови» голова ГО «Асоціація лідерів туристичного бізнесу Миколаївщини» Тетяна Чічкалюк розповіла про унікальну виставку воєнних карикатур «Руський воєнний корабель йди…», яка стартувала в Україні та презентувалася у майже кожній країні Європи. Проєкт досі є на часі та найкраще доносить світу про війну в Україні.

На завершення заходу інвент-координатор проєкт CREA Ольга Раку розповіла про розвиток мережі креативних центрів у п’яти країнах Чорноморського басейну. Незабаром такий центр відкриє свої двері і у Миколаєві у форматі коворкінгу.

Зазначимо, що це не останній подібний захід від CREA-центру у м. Миколаєві.

Як повідомляло Інше ТВ, Штучний інтелект створив картини із тваринами, які можуть зникнути через війну в Україні (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube