Потрібно переосмислити сенси Миколаєва – мер міста


14:1022.07.2022

Перед післявоєнним відновленням міста треба переосмислити і сенси міста, і Генплан.

Про це в ефірі телекомпанії «НІС-ТВ» сказав Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, передає Інше ТВ.

– По-перше, потрібно переосмислити сенси Миколаєва. Тобто Миколаїв сьогодні – це, з одного боку, місто суднобудування, з іншого боку – це місто-порт. Війну можна розглядати як горе і розруху, що ми бачимо сьогодні, але й як потенційну можливість до відновлення. І в рамках цього відновлення не просто потрібно (зробити так), де у нас стояла двоповерхова будівля в одній із шкіл, зроблена з вапняку і зруйнована ракетою, побудувати таку саму будівлю, але з газобетону і сказати «ось відновили», але переосмислити все по-новому, з новою інфраструктурою, з новими правилами будівництва цієї інфраструктури, яка буде відповідати сьогоднішнім нормам. Переосмислити Генплан, який ми не можемо 7 років прийняти новий. Тому зараз ми бачимо таким чином, що спеціалісти міжнародні – Данії, інших країн – приїдуть сюди, пророблять зміни, які б вони порекомендували нам прийняти на місцевому рівні, щоб вибудувати процес сталого розвитку нашої території. Це мається на увазі енергозбереження, водопостачання, водоочищення і т.д. Тим більше, сьогоднішня війна показала, що мати водопровід з Дніпра – це правильне рішення, іншої чистої води ми не можемо дістати, але ми повинні мати додаткові засоби доочищення. Бо насправді сьогодні доочищувати воду з Південного Бугу буде дуже дорого, і тут питання не в тому, коли ми зможемо, а питання в тому, скільки в фіналі буде коштувати 1 л води для людини. Можна очищувати і сріблом, але коли вода буде коштувати 100 грн./л – хто її буде пити? – сказав Сєнкевич.

Миколаївській міський голова підкреслив, що на міжнародних зустрічах завжди говорить, що «нам не потрібні гроші», що він не хоче торкатися грошей міжнародної допомоги, – «нам потрібні проекти, торги потрібні проводитися на міжнародних майданчиках».

Але це все справа майбутнього, а є проблеми, які потрібно вирішувати негайно, – водо- і теплопостачання. І зараз робото в цьому напрямку триває, запевнив мер.

Як повідомляло Інше ТВ, Данія підтримає Миколаїв у сфері теплопостачання – виділяє 13,5 млн.євро

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Потрібно переосмислити сенси Миколаєва – мер міста' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube