Роман Костенко розповів, як дивом врятували Миколаїв, вважає, що Україна має бити по об’єктах в рф, і мріє, щоб нам дали “томагавки” (ВІДЕО)


15:4318.07.2022

Треба розібратися, чому за шість годин російські війська дійшли до Каховки, окупували Херсон й українська армія зустрічала ворога вже в передмісті Миколаєва, заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону Роман Костенко, полковник СБУ, “кіборг”, народний депутат, який зараз обороняє Україну на півдні.
“Чому ворог так швидко взяв Херсон, ще треба розібратися. На деякі запитання я знаю відповіді, але не хочу в інтерв’ю про це говорити. Як за шість-сім годин росіяни увійшли до Каховки практично без бою? Як вони перейшли кримський перешийок? Запитань дуже багато, ми розбиратимемося і точно знайдемо відповіді й надамо їх громадськості”, – наголосив нардеп.

Він розповів, що йому про початок вторгнення 24 лютого повідомив брат із Херсонської області.

“О 4.50 ранку зателефонував брат і сказав: “Почалося, обстрілюють”. За якийсь час я почув вибухи на Жулянах у Києві. Ми зідзвонилися із членами комітету й поїхали на збори. На той момент основним завданням було проголосувати воєнний стан”, – сказав Костенко.

За його словами, він добре знає південний регіон.

“Я родом із Херсонської області, село Чарівне під Каховкою – його зараз окуповано. Навчався я в Одеській області, а в Миколаєві служив понад 10 років. Це моя мала батьківщина, яку я добре знаю. Коли побачив, як швидко взяли Херсон, зателефонував своєму знайомому у вищому керівництві ЗСУ та запитав: “Друже, а що на півдні”? Він відповів: “По ходу ми південь просрали”, – розповів Костенко.

Він наголосив, що протягом перших днів події розгорталися стрімко.

“Я дізнався, що на південь призначили генерала Дмитра Марченка (ми з ним разом і служили, і воювали в Донецькому аеропорту), одразу зателефонував йому, запитав, що відбувається. Він відповів: “Усе складно”. Я сказав, що приїду. Коли приїхав, ворог уже був безпосередньо в місті, і ми розуміли, що на Миколаїв чекає доля Херсона, а далі ворог піде на Одесу… І знаєте, можна дякувати будь-кому – Марченку, голові облдержадміністрації Віталієві Кіму та всім, хто брав участь у захисті Миколаєва. Реально дивом врятували Миколаїв, закріпилися та зайняли оборону й відкинули ворога на 20 км і далі тримаємося”, – зазначив Костенко.

На його думку, зупинити просування російських військ допомогли відвага українських військових та удача.

“Постійно запитував себе, чому так сталося, що вони так швидко сюди дійшли? Цього не мало статися. За шість годин вони дійшли до Каховки, окупували Херсон, і ми зустрічали ворога вже в передмісті Миколаєва. Там є полігон, де я проходив стрільби.. На цьому полігоні ми знищили техніку противника, коли вони намагалися зайти в Миколаїв. Російські танки вже були біля аеродрому. Те, що їх так відкинули, це і майстерність військових, і хоробрість українських військових, і військова удача”, – зазначив Костенко.
Більше читайте тут:© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube