На честь героя-миколаївця. 10-та морська авіаційна бригада буде носити ім’я Ігоря Бедзая


21:2624.06.2022

Сьогодні, 24 червня, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №446/2022 «Про присвоєння імені Героя України полковника Ігоря Бедзая 10 морській авіаційній бригаді Військово-Морських Сил Збройних Сил України».

Документ опубліковано на сайті голови держави, передає Інше ТВ.

«З метою увічнення пам’яті про Героя України полковника Ігоря Бедзая, його мужність та героїзм, незламність духу, виявлені під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, зважаючи на зразкове виконання покладених завдань особовим складом 10 морської авіаційної бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України, постановляю:

Присвоїти 10 морській авіаційній бригаді Військово-Морських Сил Збройних Сил України ім’я Героя України полковника Ігоря Бедзая та надалі іменувати її – 10 морська авіаційна бригада імені Героя України полковника Ігоря Бедзая Військово-Морських Сил Збройних Сил України», – йдеться в Указі.

Як повідомляло Інше ТВ, 7 травня при виконанні бойового завдання полковник Ігор Бедзай загинув. 11 травня в Миколаєві його проводили в останню путь, і в цей же день Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про присвоєння Ігорю Бедзаю звання Героя України (посмертно).

Інше ТВ свого часу зняло фільм про події  3 березня 2014 року. Про те, як Сакська морська авіаційна бригада здійснила справжнє диво, прорвавшись із окупованого півострова на материкову частину України.

Командир Сакської бригади Ігор Бедзай взяв на себе відповідальність за ухвалене рішення (вище командування не було проінформоване) і дав команду на зліт.

В умовах повної тиші в радіоефірі, на холодних двигунах пілоти 10-ї Сакської морської авіаційної бригади піднялися в небо з аеродрому в Новофедорівці та забрали техніку в Кульбакіно. А потім з-під носа ворога викрали ще один «борт» — 22-й. Таким чином бригада стала єдиною кримською військовою частиною, яка змогла вивести з окупованого Криму свою техніку.

Вже на материку Сакська бригада стала 10-ю морською авіаційною бригадою, а кілька років тому Ігор Бедзай став заступником командувача ВМС ЗС України з авіації.

Додамо, що у 2016 році Ігор Бедзай став «Народним героєм України».© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube