На Миколаївщині – черговий випадок сказу: хворий собака вкусив людину


11:1127.07.2023

Станом на 25 липня на території Баштанського району зареєстровано новий випадок сказу тварин.

Виявлено випадок сказу собаки у с. Кашперо-Миколаївка Баштанського району Миколаївської області.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Баштанської РВА з посиланням на Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Згідно повідомлення, 21 липня мешканця села Кашперо-Миколаївка вкусила за ногу домашня собака. Незабаром тварина загинула. У зв’язку з тим, що домогосподарство розташоване на краю села, виникла підозра на сказ внаслідок контакту собаки з лисицею. Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу випробувальною лабораторією Миколаївської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 24.07.2023 р. №001338 п.м./23 виявлено вірус сказу.

Постраждалий звернувся до медичного закладу та проходить профілактичне лікування. Інших постраждалих немає.

25 липня під головуванням начальника Баштанської районної військової адміністрації Владислава Дмитріва було проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській РВА. Члени комісії оголосили неблагополучним по сказу с. Кашперо-Миколаївка Баштанського району, запровадили карантинні обмеження, затвердили план заходів по локалізації та ліквідації сказу тварин.

Фахівці ветеринарної медицини провели обстеження домогосподарств села Кашперо-Миколаївка: хворих та підозрілих тварин не виявлено, зробили щеплення собакам та котам.

Як повідомляло Інше ТВ, з початку 2023 року і до середини травня у Миколаївській області зафіксували 18 випадків звернень людей, які були укушені хворими на сказ тваринами.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube