На заході Франції стався потужний землетрус


05:4418.06.2023

У Франції стався землетрус магнітудою від 5,2 до 5,8 балів за шкалою Ріхтера, 17 червня. Внаслідок лиха сотні будівель визнали непридатними для проживання.

Про це повідомляє BBC.

Близько 170 людей були евакуйовані із західнофранцузького міста Ла-Лань після землетрусу.

Підземні поштовхи магнітудою від 5,2 до 5,8 балів відчувалися від Ренна на північному заході до Бордо на південному заході.

Були пошкоджені будинки, школи і церкви, сотні будівель були оголошені непридатними для проживання.

Землетруси силою понад п’ять балів – рідкісне явище для Франції, востаннє країну торкнувся землетрус у листопаді 2019 року.

Двоє людей отримали поранення в місті Де-Севр після підземних поштовхів у п’ятницю.

Особливо постраждав регіон Приморська Шаранта на північ від Бордо.

У Ла-Лані начальник місцевої пожежної служби Дідьє Маркайю попередив, що церква стала “повністю непридатною для використання”, а високопоставлений регіональний чиновник повідомив, що постраждала більшість будинків у центрі міста.

“Школу доведеться закрити як запобіжний захід”, – сказав Ніколя Бассельє.

Одна жінка плакала, розповідаючи місцевій станції BFMTV, що вона більше не може жити в своєму будинку. “Я б нікому не побажала такого, – сказала жінка на ім’я Крістін. “У кімнаті мого сина в щілину в стіні можна просунути всю руку”.

Прем’єр-міністр Елізабет Борн назвала землетрус “незвичайним” і висловила свою солідарність з тими, “хто, можливо, хвилювався”.

“Ми, безумовно, забезпечимо, щоб кожен мав доступ до нового житла”, – сказала пані Борн.

Міністр внутрішніх справ Джеральд Дарманін заявив, що уряд ініціює прискорену процедуру визнання стихійного лиха, щоб допомогти швидко оцінити структурні пошкодження будівель.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube