В Японії стався землетрус магнітудою 6,5 – є загиблий, багато поранених


07:2106.05.2023

У центральній частині Японії стався сильний землетрус, внаслідок якого щонайменше одна людина загинула і 21 отримали поранення, також низка будівель обрушилася.

Про це повідомляє Japan Today.

За даними Японського метеорологічного агентства, землетрус магнітудою 6,5 стався у центральній частині регіону Ісікава на глибині 12 кілометрів. Синоптики попередили мешканців про можливі підземні поштовхи та зсуви найближчими днями, але заявили, що ризику цунамі немає.

“Був великий, довгий поштовх, який тривав близько двох хвилин. Я була налякана, тому що тряска не припинялася”, – розповіла представник місцевої влади міста Судзу, яка відмовилася назвати своє ім’я, в інтерв’ю громадській телерадіокомпанії NHK.

Речник уряду Хірокадзу Мацуно повідомив журналістам у столиці Токіо, що одна людина загинула, і є “численні повідомлення про обвалення будівель”.

Загиблий впав зі сходів, повідомив агентству AFP представник кризового управління в Сузу, додавши, що ще 21 людина отримала поранення.

Місцеве агентство з питань пожежної безпеки та ліквідації наслідків стихійних лих повідомило, що щонайменше три будівлі були зруйновані, а двоє людей опинилися в пастці всередині.

Одного з них витягли з-під завалів і відправили до лікарні, а іншого рятувальники шукають.

Кадри NHK показали традиційні дерев’яні будинки, зруйновані або нахилені, з вибитими вікнами і пошкодженими дахами. На повітряних знімках видно, як обвалився гірський схил.

Пізніше впродовж дня в регіоні сталося ще кілька поштовхів, в тому числі один з них магнітудою 5,8 балів близько 22:00. В іншому місці землетрус силою 5,5 балів стався біля узбережжя префектури Аоморі рано вранці в суботу, повідомило Японське метеорологічне агентство.

П’ятниця була державним святом в Японії, частиною низки вихідних днів, відомих як “Золотий тиждень”, час, коли багато людей подорожують для відпочинку або відвідування сім’ї.

За повідомленням Японської залізниці, рух швидкісних поїздів Сінкансен було призупинено між містами Нагано і Каназава, популярними туристичними напрямками, але менш ніж через дві години він був відновлений.

Землетрус зафіксував верхню шістку балів за японською сейсмічною шкалою Шиндо, яка сягає максимальної позначки в сім балів.

Геологічна служба США оцінила магнітуду землетрусу в 6,2 бала і повідомила, що він стався неподалік від узбережжя, але Японське метеорологічне агентство визначило епіцентр землетрусу на суші.

Міністр з питань запобігання стихійним лихам Японії Коїчі Тані заявив, що є повідомлення про численні зсуви, а деякі місцеві жителі знайшли притулок в евакуаційних сховищах.

Землетруси є частим явищем в Японії, яка розташована на Тихоокеанському “Вогняному кільці” – дузі інтенсивної сейсмічної активності, що тягнеться через Південно-Східну Азію і Тихоокеанський басейн.

Проте в Японії діють суворі будівельні норми, покликані гарантувати, що будівлі зможуть витримати сильні землетруси, і регулярно проводяться надзвичайні навчання, щоб підготуватися до сильних поштовхів.

У 2007 році землетрус магнітудою 6,9 балів вразив рибальське село в цьому ж регіоні, поранивши сотні людей і пошкодивши понад 200 будівель на півострові Ното.

Півострів – це сільська місцевість на узбережжі Японського моря, відома своїми природними ландшафтами.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube