У п’яти областях України спостерігається підвищення рівня води в річках


18:1317.04.2023

Станом на 17 квітня фіксується підвищення рівня води на територіях п’ятьох областей, але гідроенергетики продовжують пропуск весняного водопілля за збалансованим графіком.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ПрАТ «Укргідроенерго» у Телеграмі

«Станом на 17 квітня гідроенергетики продовжують пропуск весняного водопілля за збалансованим графіком. Нині фіксується підвищення рівня води в межах річок Дніпро, Десна, Сейм, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Київської, Рівненської, Черкаської та Чернігівської областей», – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що Укргідроенерго для врегулювання рівнів води та уникнення підтоплень гідроелектростанціями на Дніпрі та Дністрі продовжує здійснювати контрольовані скиди із дотриманням безпекових норм згідно з вказівками Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ при Державному агентстві водних ресурсів України.

“17-18 квітня внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду триватиме затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення прируслових територій у ряді прирічкових населених пунктів на Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському водосховищах у Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях (ІІІ рівень небезпеки – червоний)”, – повідомили у ДСНС.

Також можливе початкове затоплення заплавних ділянок вздовж Каховського водосховища у ряді прирічкових населених пунктів у Запорізькій області (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий).

Як повідомляло Інше ТВ, На Кременчуцькій ГЕС відкриють стулку, закриту з 1974 року, щоб зменшити рівень води у Кременчуцькому водосховищі. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube