Через Босфор пройшло російське судно з ймовірно військовим вантажем – його завантажили на військовій базі в Сирії


07:0406.03.2023

Російський вантажний корабель «Спарта-4», який перебуває під санкціями США, увійшов у Чорне море через Босфор. На борту контейнеровоза може міститися військовий вантаж із Сирії.

Про це повідомило видання Naval News

Зазначається, що Туреччина, яка контролює протоку Босфор, після початку війни в Україні закрила для російських військових кораблів шлях через протоки між Середземним та Чорним морями, проте на допоміжні та торгові судна заборона не накладається.

“Схоже, що нова партія військової техніки прослизнула в Чорне море для доставки на російську базу. Російський урядовий корабель MV Sparta IV пройшов через Босфор у темну пору доби.

Він не залишився непоміченим. Його рейс відстежували оборонні аналітики, а його проходження сфотографував авторитетний корабельний спостерігач і експерт з питань оборони Йорюк Ішик (Yörük Işık). Його фотографії надають цінну інформацію, доповнюючи або підтверджуючи інші джерела.

Протока Босфор, яка проходить через Стамбул і є суверенними водами Туреччини, закрита для військових кораблів через війну в Україні. Натомість Росія використовує допоміжні і торгові судна для переміщення військових вантажів через протоки.

Naval News отримав докази, які вказують на те, що цей корабель перевозить військову техніку та/або інші військові вантажі. Очікується, що він розвантажиться в Новоросійську, базі, яка бере активну участь у вторгненні в Україну”, – сказано в повідомленні.

Російські військові поставки до Чорного моря продовжуються, незважаючи на закриття
Спарта IV – одне з чотирьох суден, що належать ТОВ “СК Юг”, російській судноплавній компанії, яка займається перевезенням військової техніки. Уряд США наклав санкції на цю компанію і корабель відповідно до Списку спеціально визначених осіб (SDN) після вторгнення в Україну.

Російські ЗМІ раніше повідомляли, що судно прибуло до сирійського Тартусу з гуманітарним вантажем. Це сталося після руйнівного землетрусу 6 лютого. Допомога перевозилася в морських контейнерах на палубі.

Після цього судно було завантажено на російській військово-морській базі в Тартусі. Навантаження відбувалося за участю характерних військових транспортних засобів, а великі трюми судна на цей час були відкриті. Під час проходження Босфору судно мало заявлену осадку 6,2 метра (20 футів), що свідчить про значне навантаження. Це підтверджується фотографічними доказами. Транспортні контейнери були розміщені на палубі, але те, що знаходиться в них або в трюмі, природно, не видно.

Перед входом у Босфор судно було помічено 1 березня 2023 року під час плавання у Східному Середземномор’ї, подалі від Тартуса. Здавалося, що його супроводжував ракетний корвет “Стерегущий” проекту 20380 ВМФ Росії. Військово-морський ескорт посилює підозру, що судно перевозить чутливий вантаж.

Цей рух є частиною схеми. Спарта IV є спорідненим судном з тим, яке доставило російські зенітні ракети С-300 у серпні 2022 року. Цей вантаж на “Спарті II” також вийшов з Тартуса в Сирії і був доставлений до Новоросійська. Судно “Спарта IV” раніше вже було помічене у здійсненні подібних поставок підозрілої зброї до Новоросійська.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Через Босфор пройшло російське судно з ймовірно військовим вантажем – його завантажили на військовій базі в Сирії' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube