У чилійській пустелі утворилася гігантська загадкова вирва


19:5703.08.2022

У Чилі на території пустелі Атакама утворилася вирва розмірами з тенісний корт. Утворення незвичайної структури вже привернула увагу експертів, які почали вивчати це питання, повідомляє AFP.

Зазначається, що вирва з’явилася неподалік мідної копальні. Її діаметр оцінюється в 32 метри, а глибина – удвічі більша. Вирва утворилася за 800 кілометрів на північ від Сантьяго, столиці Чилі.

Експерти вже окреслили 100-метровий периметр безпеки навколо вирви. Зазначається, що вона з’явилася поряд з шахтою Алькапарроса, яка належить канадській компанії Lundin Mining.

У компанії вже заявили, що не було завдано жодних пошкоджень устаткування чи інфраструктурних об’єктів, персонал шахти також не постраждав. З моменту виявлення вирва залишається стабільною.

Водночас роботи в районі появи вирви тимчасово призупинили, щоб унеможливити ризик подальшого обвалення.

Директор Національного агентства геології та видобутку корисних копалин Девід Монтенегро заявив про те, що експерти намагаються встановити причину утворення вирви, а також мають намір вжити всіх заходів, необхідних для захисту життів та безпеки робітників та людей, які живуть неподалік місця обвалення.

Чилі – це найбільший виробник міді у світі, на частку цієї країни припадає приблизно чверть світових поставок цього металу.

Нагадаємо, частіше за все такі провали утворюються в породах, які не стікі до впливо води, наприклад, карстових. Наприклад, два роки тому на Львівщині утворився великий провал глибиною 100 м

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'У чилійській пустелі утворилася гігантська загадкова вирва' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube