F-16 вже передаються Україні, – Блінкен


16:5110.07.2024

Данія та Нідерланди вже почали процес передачі Україні західних винищувачів F-16. Вони літатимуть в українському небі вже цього літа.

Про це сказав держсекретар США Ентоні Блінкен під час форуму НАТО, який організували під час саміту Альянсу, пише Громадське.

«Я також радий оголосити, що поки ми говоримо, здійснюється передача [Україні] літаків F-16 з Данії та Нідерландів», — заявив він.

За його словами, ці F-16 літатимуть в українському небі вже цього літа, «щоб забезпечити, що Україна може продовжувати ефективно захищати себе».

Перед цим президент України Володимир Зеленський опублікував відеозвернення з Вашингтона, де сказав, що «вже дуже скоро буде рішення по F-16»: 

– Сьогодні продовжуємо роботу у Вашингтоні. Буде, зокрема, вже дуже скоро рішення щодо F-16. Збільшуємо кількість літаків, доступних Україні. Вчора для України ми отримали рішення про ще п’ять «патріотів» і десятки інших систем ППО, сьогодні – рішення щодо літаків. Будуть зараз і дві нові безпекові угоди. Там, в угодах, – підтримка санкцій проти Росії, підтримка нашого вступу в ЄС і НАТО, підтримка нашого захисту – наших воїнів, усіх наших людей, відбудови – усе це ми враховуємо в безпекових угодах саме так, як потрібно.

І наші зустрічі. Буде щонайменше десять перемовин із лідерами країн. Вдячний усій нашій команді за активність. Сьогодні ж будуть зустрічі в Конгресі США – обидві партії, обидві палати. Ми цінуємо американську підтримку і будемо сьогодні говорити про те, як додати нашій взаємодії з Америкою ще більше хороших результатів – бажано далекобійних і далекосяжних. Дякую всім, хто допомагає! Кожного дня – більше сили та ближче до справедливого миру.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube