“Велике будівництво” розкриває секрети – злили переписку ідеолога з підрядником (ФОТО, ВІДЕО)


13:1610.07.2024

У телефоні ідеолога “Великого будівництва” Юрія Голика знайшлося листування з колишнім власником будівельної компанії “СК “Стройінвест”, яка за останні кілька років отримала від держави понад 4 мільярди гривень на різні роботи, в тому числі – і в рамках “Великого будівництва”. В листуванні в деталях обговорюється статус тих чи інших об’єктів, а також анонсуються майбутні виділення коштів. Журналісти встановили, що Голика і “удачливого” бізнесмена насправді об’єднує не лише це, а також припустили, що великі підряди і значні суми підрядник міг отримувати не випадково.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Юрій Голик – консультант “Великого будівництва” та ексрадник очільника Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка. У листопаді 2022 року журналісти-розслідувачі опублікували інформацію про те, що співвласницею однієї з компаній, яка отримувала мільярдні підряди від держави в рамках “Великого будівництва”, виявилася Яна Хланта – фітнес-тренерка та близька подруга Валентина Резніченка. Опісля розслідуванням зайнялися вже детективи НАБУ, які провели низку обшуків, в тому числі і в Юрія Голика. В травні 2023-го у нього вилучили два мобільні телефони, які в подальшому спричинили ще один скандал – пов’язаний з можливими “зливами” матеріалів слідства з НАБУ самому Голику.

"Велике будівництво" розкриває секрети - злили переписку ідеолога з підрядником (ФОТО, ВІДЕО) 1
"Велике будівництво" розкриває секрети - злили переписку ідеолога з підрядником (ФОТО, ВІДЕО) 2

Втім, вміст телефонів цим не обмежувався, бо серед файлів, що містилися там, знайшлося листування з ще одним великим підрядником, який почав дуже активно отримувати державні замовлення на Дніпропетровщині саме після приходу туди команди Резніченка-Голика, а після того як Голик зайнявся “Великим будівництвом” – став працювати і в рамках цієї програми. Йдеться про компанію “СК “Стройінвест”, власником якої довгий час був (і, ймовірно, фактично лишається і зараз) бізнесмен Денис Островський. З 2016 року і до сьогодні фірма отримала від держави майже 4.5 мільярди гривень на роботи на цілій низці об’єктів. 

"Велике будівництво" розкриває секрети - злили переписку ідеолога з підрядником (ФОТО, ВІДЕО) 3

Саме про них йдеться в листуванні з Денисом Островським, яке містилося в телефоні Голика. В них відправник, яким найімовірніше є сам Голик, дає вказівки щодо отримання субвенцій, а також вимагає звітів щодо робіт на конкретних локаціях. Тональність цього листування свідчить про те, що Островський в цьому процесі фактично виконує роль підлеглого. Зокрема, одне з його повідомлень звучить як “Задачу зрозумів. Буде зроблено”.

"Велике будівництво" розкриває секрети - злили переписку ідеолога з підрядником (ФОТО, ВІДЕО) 4

Відтворюючи хронологію подій, журналісти прийшли до висновку, що в випадках, коли відправник говорив Островському про потенційні майбутні субвенції, “Стройінвест” в майбутньому дійсно отримував або додаткові кошти на роботи, або перемоги на тендерах. Так, наприклад, одне з повідомлень Островському звучить як “Жду сегодня цифру. Не дашь сегодня – следующая субвенция в апреле. Дашь сегодня – в ноябре заберешь деньги”. Повідомлення, відправлене в жовтні 2021-го стосувалося конкретного об’єкту – нового будинку культури в Каневі, що на Черкащині. В листопаді ж було оголошено новий тендер на роботи по цьому будинку культури. Дешевшу пропозицію тоді відхилили, а переможцем визнали саме “Стройінвест”. 

Іронічно, що компанія продовжувала отримувати значні державні замовлення навіть попри цілу низку скандалів, у які втрапляла. Йдеться, зокрема, і про кримінальні провадження, що стосувалися можливої розтрати коштів. 

Цікаво також, що після початку повномасштабного вторгнення і падіння актуальності “Великого будівництва”, Юрій Голик, за даними джерел журналістів, почав в Офісі Президента опікуватися вже питаннями відбудови пошкоджених і зруйнованих росіянами об’єктів. І вже у 2023-му “Стройінвест” взялася саме за процес відбудови.  Так, зокрема, саме їм замовляли будівельні роботи у Запоріжжі та в Бородянці, що на Київщині. В подальшому журналісти знайшли суттєві переплати, закладені в кошториси “Стройінвестом”. 

Нещодавно компанія знову повернулася на великі підряди на Дніпропетровщині. Свіжі фото з об’єктів, які за державні кошти будує компанія, свідчать, що Островський лише формально свого часу вийшов з числа власників компанії і продовжував представляти її в подальшому.

"Велике будівництво" розкриває секрети - злили переписку ідеолога з підрядником (ФОТО, ВІДЕО) 5

Це не єдиний зв’язок між Голиком і Островським, який вдалося знайти журналістам. Так, Островський, паралельно з розвитком бізнесу в Україні, створив також і компанію у Австрії. Фірма “ODM BAU & Investition” зареєстрована у Відні. Журналісти з’ясували, що нею тут опікується місцевий юрист Сергій Бахарєв, який підтвердив, що Островський дійсно його клієнт. Бахарєв тут займається і ще однією фірмою – “DEVERTE HOLDING GMBH”. Вона довгий час через іншу українську компанію була співвласником частини мережі коворкінгів “Creative States”, в якій Юрій Голик володіє значною часткою.Денис Островський вирішив не коментувати ситуацію. Юрій Голик заявив, що такого листування він не пам’ятає, але спілкується з великою кількістю людей, може висловлювати в цьому спілкуванні свої думки або поради, а також “переживати за якісь проекти, які вважає важливими для країни чи якогось регіону”. Ідеолог “Великого будівництва” підкреслив, що жодної матеріальної вигоди від цього не отримує. 

Нагадаємо: Чи дійсно уряд блокує будівництво захисту для електропідстанцій та хто заробляє на війні© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube