Справи Майдану: Суд розпочав підготовче засідання у справі за обвинуваченням Януковича та членів його злочинної групи в розстрілі мітингувальників


16:1524.06.2024

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генерального прокурора Броварський міськрайонний суд розпочав підготовче засідання у справі стосовно колишнього Президента України, керівництва МВС України, Служби безпеки України та Міністра оборони України.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора України, передає Інше ТВ.

Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення щодо здійснення онлайн трансляцій судових засідань у цій справі, а також визначення їх графіку – 7 серпня, 20 та 30 вересня.

Слідством встановлено, що 18-20 лютого 2014 року злочинна група під керівництвом експрезидента Віктора Януковича організувала застосування працівниками правоохоронних органів і внутрішніх військ, з перевищенням службових повноважень, фізичного насильства, вогнепальної зброї, військової техніки та спеціальних засобів, в тому числі незаконно поставлених з території держави-агресора, для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці.

Дії колишніх Президента, Міністра оборони України та керівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині м. Києва. В тому числі до заподіяння смерті 67 цивільним особам. Всього постраждали 887 цивільних осіб та 132 правоохоронця. Завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень.

Як повідомляло Інше ТВ, Справи Майдану: ДБР встановило правоохоронців, які здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube