Американська оборонна компанія Northrop буде виробляти в Україні боєприпаси середнього калібру


10:4419.06.2024

Угода про спільне виробництво з Northrop є першою публічно визнаною угодою між американською оборонною компанією та українським урядом щодо виробничого проекту на території України.

Компанія Northrop Grumman планує виробляти боєприпаси середнього калібру в Україні в рамках проекту, який фінансуватиметься в українських грошах, повідомив сьогодні представник компанії.

Хоча кілька європейських оборонних компаній взяли на себе зобов’язання щодо масштабних виробничих програм в Україні, угода про спільне виробництво з Northrop є першою публічно визнаною угодою між американським оборонним лідером і українським урядом щодо виробничого проекту в Україні, пише Breaking Defense.

“Ми працювали, як ви знаєте, в Україні над виробництвом боєприпасів середнього [калібру]. Це наш перший проект, який оплачується українськими доларами. Ми прагнемо розширити його на танкові боєприпаси калібру 155 мм, інші боєприпаси, коли знайдемо інноваційні процеси”, – сказав Дейв Бартелл, директор з міжнародного бізнесу в секторі оборонних систем компанії “Нортроп”.

Підтвердження угоди відбулося під час обміну думками між Бартеллом і Стенлі Брауном, головним заступником помічника держсекретаря США з військово-політичних питань, під час виступу Брауна на виставці озброєнь Eurosatory в Парижі.

Бартелл не деталізував план спільного виробництва, а компанія Northrop відмовилася від коментарів для цієї статті.

У своєму виступі Браун наголосив на новій програмі Державного департаменту США з розвитку оборонних підприємств в Україні, яка інвестує 2 мільярди доларів в оборонно-промислову базу України і може відкрити двері для американсько-українського спільного виробництва.

“Що могло б стимулювати вашу компанію до партнерства з Україною у сфері оборонного спільного виробництва?” запитав Браун представників промисловості, які зібралися на конференції. “Оскільки ми прагнемо побудувати більш потужну оборонно-промислову базу, американська промисловість має важливе значення. Тож як ми можемо створити умови для допомоги, щоб допомогти вам досягти успіху?”

У відповідь Бартелл взяв мікрофон і розповів про зусилля компанії Northrop з виробництва боєприпасів в Україні. Він додав, що хоча компанія розуміє важливість відновлення оборонно-промислової бази України, вона зіткнулася з перешкодами, коли намагалася запропонувати найновіші версії певних видів озброєнь, які зазвичай дешевші і простіші у виробництві.

“Коли ми відповідали на контракти армії США та Міністерства оборони на постачання 155-мм снарядів, наприклад, існують дуже специфічні ТДП [пакети технічних даних]”, – сказав він. “Зараз моя компанія створила кращу мишоловку, і ми воліли б зробити цей технологічний стрибок на ціле покоління і застосувати його там. Але якщо ми працюватимемо за правилами і кваліфікацією армії США, ми працюватимемо із застарілими системами, які є дорогими і потребують багато часу на виробництво”.

Браун переадресував питання про конкретні технічні вимоги до армії, але відповів, що уряд США відкритий до нестандартних підходів до задоволення потреб України.

“Ми набагато більш відкриті, ніж, можливо, були раніше”, – сказав він. “Іноді це не виглядає так через бюрократичні проблеми, але ми раді обговоренню підприємницьких та інноваційних підходів”.

Розбудова виробництва в Україні

Американські оборонні компанії відстають від своїх європейських колег в укладанні угод про спільне виробництво в Україні. Раніше цього місяця німецька компанія Rheinmetall підтвердила плани відкрити завод з виробництва бойових машин піхоти Lynx в Україні “в найближчому майбутньому” і заявила, що веде переговори з українськими постачальниками про створення нового спільного підприємства з виробництва артилерійських боєприпасів в країні.

Також цього місяця франко-німецький виробник KNDS і українська фірма КЗВВ підписали контракт на виробництво в Україні 155-мм артилерійських снарядів.

Раніше зусилля США у сфері спільного виробництва на підтримку українських потреб зазвичай зосереджувалися на виробництві американської зброї в межах кордонів союзників НАТО у Східній Європі – як, наприклад, угода 2023 року між компаніями Lockheed Martin і Raytheon про виробництво протитанкових ракет Javelin у Польщі – і не стосувалися виробництва озброєнь в Україні, яка була б значно вразливішою до нападу з боку Росії.

Однак в останні місяці уряд США активізував зусилля, спрямовані на пряму співпрацю з українським оборонним сектором. У грудні в Білому домі відбулася Конференція з питань оборонно-промислової бази України, в якій взяли участь 350 представників урядів США та України, а також їхніх оборонних підприємств, що завершилася підписанням Заяви про наміри щодо спільного виробництва та обміну технічними даними для задоволення нагальних потреб України у виробництві боєприпасів, систем протиповітряної оборони, а також у ремонті та технічному обслуговуванні.

Програма розвитку оборонних підприємств України, про яку було оголошено в травні, буде фінансуватися за рахунок коштів іноземного військового фінансування, передбачених у прийнятому в квітні законопроекті про додаткове фінансування України на суму 60,8 мільярда доларів, а також за рахунок коштів попередніх оборонних бюджетів, повідомляє Inside Defence.

А минулого тижня президент Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали двосторонню угоду, в якій наголошується на необхідності “оборонно-промислового співробітництва, включаючи спільну розробку, спільне виробництво і постачання для потреб оборонно-промислової бази України”.

Нагадаємо, Снаряди з чеської ініціативи вже прибувають в Україну© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube