РФ використовує на полі бою заборонену отруту люїзит, – Defense Express (ВІДЕО)


09:3918.06.2024

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що люїзит, як й інші бойові отруйні речовини, за міжнародними правилами ведення війни заборонено використовувати на полі бою. Таке зобов’язання про не використання брала на себе і Російська Федерація.

Про це він розповів в етері Еспресо.

“Люїзит є бойовою отруйною речовиною. Декілька разів були підтвердження випадків використання люїзиту ще минулого року. Це речовина, яка спричиняє спочатку подразнення шкіри, потім отруєння, що має вкрай негативні наслідки для життя та здоров’я військовослужбовців. Люїзит заборонений до використання, як і всі бойові отруйні речовини. І зобов’язання про не використання брала на себе Російська Федерація”, – зауважив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

За його словами, перед цим масово використовувалися такі речі, як хлорпікрин, у форматі бойових гранат, що застосовуються, умовно кажучи, під час розгону демонстрантів. І цей хлорпікрин використовувався росіянами у скидах з дронів.

“Використання люїзиту – новий крок у бік ескалації, у бік використання бойових отруйних речовин. На мою думку, це має бути приводом для розгляду цієї ситуації міжнародними структурами, які відповідають за дотримання правил ведення бойових дій. Ми розуміємо, що Росія ігнорує такі правила, але у будь-якому разі надання розголосу цьому факту є вкрай важливим на поточному етапі. Сподіваюся, що наші відповідні органи забезпечать збір даних про випадок використання ворогом люїзиту, а також максимальне інформування світової спільноти, що Росія вдається до використання бойових отруйних речовин на полі бою”, – резюмував Сергій Згурець.

Нагадаємо: РФ використовує для хімічних атак не тільки гранати, але й артилерію (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube