Європейський суд наклав штраф на Угорщину, Орбан пообіцяв, що “Брюсселю буде гірше”


14:1414.06.2024

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пообіцяв відплату після уїдливого рішення Європейського Союзу щодо політики надання притулку, яке може затьмарити майбутнє головування країни в ЄС.

Про це пише Bloomberg.

У четвер Європейський суд наклав на уряд Орбана штраф у розмірі 200 мільйонів євро (216 мільйонів доларів США) плюс додатковий щоденний штраф у розмірі 1 мільйона євро за невиконання попереднього рішення суду щодо захисту шукачів притулку.

“Ми знайдемо спосіб зробити так, щоб Брюсселю було більш боляче, ніж нам”, – сказав Орбан в інтерв’ю державному радіо в п’ятницю, не вдаючись у подробиці.

Протистояння може ще більше ускладнити головування Угорщини в ЄС, яке розпочнеться 1 липня. Націоналістичний прем’єр пообіцяв бути чесним посередником протягом наступних шести місяців, що є непростим завданням для лідера, який часто опинявся в незручному становищі на самітах ЄС з низки важливих питань, починаючи від його спроб підірвати допомогу Україні, послабити санкції проти Росії і закінчуючи торпедуванням критичних заяв щодо Китаю.

Рішення ЄС загнало Орбана в кут у делікатний момент, коли він перебуває під тиском необхідності зміцнення бюджету. ЄС вже призупинив виділення Угорщині близько 20 мільярдів євро через занепокоєння щодо корупції та верховенства права.

Агентство Fitch Ratings, яке має переглянути свою оцінку суверенного кредиту Угорщини пізно ввечері в п’ятницю, попередило в квітні, що нездатність зробити це негативно вплине на рейтинг країни, який наразі перебуває на другому найнижчому інвестиційному рівні з негативним прогнозом.

Орбан вдався до антиімміграційної риторики і політики, щоб стати першопрохідцем для популістських сил в Європі і за її межами, навіть незважаючи на те, що уряд працював над збільшенням притоку іноземних робітників, щоб заповнити дефіцит робочої сили.

Нагадаємо: Орбан, посунься. Угорські вибори в Європарламент стали знаковими для його конкурента



© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube