Капіталізація стосунків. “Схеми” з’ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО)


18:0211.06.2024

Дмитро Вербицький – заступник генерального прокурора України Андрія Костіна. На цю посаду він прийшов у вересні 2022 року. До цього Вербицький працював у слідчих органах Одещини та Миколаївщини, зокрема, був заступником керівника Одеської обласної прокуратури. В Офісі генпрокурора Вербицький, зокрема, відповідає за питання, пов’язані з протидією економічним злочинам, ухиленням від сплати податків, а також із захистом інвестицій.

Нещодавно журналісти «Схем» розповіли, що Вербицький оселився у будинку в елітному котеджному містечку «Коник» в Києві, який його племінник придбав за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень, що згідно з ринковими цінами є заниженою у 6 разів вартістю. Раніше ДБР відкрило кримінальне провадження щодо компанії-забудовника котеджного містечка «Коник», в якому процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора, де заступником голови є Вербицький. За останній час у цій справі не було проведено жодних слідчих дій, а арешти на майно забудовника були зняті.

Ця історія стала поштовхом для дослідження інших власників нерухомості в котеджному містечку. Зокрема, «Схеми» звернули увагу на ще розкішніші сусідні маєтки на березі однойменної річки Коник. Кожен ринковою вартістю близько 48 мільйонів гривень.

І так з’ясували, що власницею одного з них у травні 2024 року стала… Христина Ільницька, з якою офіційно розлучений заступник генпрокурора Вербицький перебуває у стосунках. Вони не спростували це у коментарі «Схемам», а сама Ільницька публічно викладає відео та фото їхнього спільного дозвілля.

До того ж, журналісти виявили, що декількома місяцями раніше Ільницька придбала автомобіль Porsche Macan T 2023 року випуску вартістю 100 тисяч доларів (близько 4 мільйонів гривень). У день купівлі маєтку у «Конику» вони разом пересувались Києвом на цьому авто, як свідчать камери системи відеофіксації автомобільного руху. При цьому власний сукупний дохід Христини Ільницької, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше 360 тисяч гривень.

Звідки ж гроші на новий Porsche та маєток вартістю більше мільйона доларів?

Психологія, яхти, авто за $100 000

Христина Ільницька
Христина Ільницька

Це – Христина Ільницька. Найбільше згадок в мережі про неї – як про фахівчиню з оренди та продажу яхт.

Але можна знайти і декілька відео, в яких її представляють як психологиню. Наприклад, під час пандемії коронавірусу Ільницька, в етері проросійського телеканалу радила, як пережити постковідний період.

Попри численні відео, на яких Ільницька прогулюється дорогими яхтами, офіційно заробляє вона небагато.

Христина Ільницька на яхті
Христина Ільницька на яхті

Її офіційно прозвітовані перед державою доходи за 10 років, за інформацією джерел «Схем» з доступом до таких даних, всього 360 тисяч гривень. Причому за останні три роки Ільницька офіційно взагалі нічого не заробила.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 3

Але нещодавно реальний майновий стан Ільницької суттєво поліпшився.

До початку цього року у її власності була тільки квартира у спальному районі Києва, куплена в 2020-му, та Mercedes – у 2021-му.

Утім, вже у лютому цього року, напередодні свого дня народження, Ільницька стала власницею автомобіля Porsche Macan T 2023 року випуску, придбаного з салону. Нова така автівка коштує майже 4 мільйони гривень, тобто сто тисяч доларів.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 5

А вже наступного дня після покупки камери системи МВС зафіксували за цим Porsche перевищення швидкості.

Porsche Macan T, яким обзавелася Ільницька, наступного дня після покупки зафіксували камери системи МВС через перевищення швидкості
Porsche Macan T, яким обзавелася Ільницька, наступного дня після покупки зафіксували камери системи МВС через перевищення швидкості

З того часу Ільницька й сама часто публікує відео, де вона за кермом цього автомобіля, наприклад, приїжджає в салон краси.

Сторіз Ільницької, як вона на новому авто приїджає в салон краси
Сторіз Ільницької, як вона на новому авто приїджає в салон краси

Звідки у Ільницької могли з’явитися сто тисяч доларів на авто, якщо її офіційних доходів за останнє десятиліття вистачило би лише на десяту частину від його вартості?

В той же період, коли Ільницька обзавелась новим авто, у її соцмережах почав з’являтися один чоловік.

Наприклад, на відео за лютий 2024 року Ільницька у спортивному одязі танцює на тенісному корті – на мить в кадрі за її спиною з’являється чоловік, якого журналісти спершу не могли ідентифікувати.

На відео за лютий 2024 року, яке опублікувала Ільницька, в кадрі з'являється чоловік, якого журналісти спершу не могли ідентифікувати
На відео за лютий 2024 року, яке опублікувала Ільницька, в кадрі з’являється чоловік, якого журналісти спершу не могли ідентифікувати

А от на інших світлинах та відео, теж за лютий цього року, де Ільницька демонструє навички гри в теніс, у кадрі з’являється заступник генерального прокурора Дмитро Вербицький. Він наразі не одружений – торік офіційно розлучився.

Вербицький у сторіз Ільницької
Вербицький у сторіз Ільницької

На фото з камер «Безпечного міста» за квітень та травень цього року – той самий Porsche, куплений Ільницькою у лютому цього року. Дмитро Вербицький – на пасажирському сидінні, поруч з Ільницькою. На іншому фото – уже він за кермом.

Вербицький та Ільницька у Porsche
Вербицький та Ільницька у Porsche

На інших світлинах, які публікує Ільницька в сторіз, можна побачити її разом з сином в компанії племінника Вербицького – Євгенія. Це саме той племінник Вербицького, який за довіреністю купував за заниженою вартістю нерухомість у котеджному містечку «Коник» для одеського бізнесмена, де зрештою оселився сам заступник генпрокурора.

Христина Ільницька разом з племінником Вербицького в тирі
Христина Ільницька разом з племінником Вербицького в тирі

А вже 1 травня цього року власницею нерухомості в цьому котеджному містечку стала і сама Христина Ільницька.

Котедж «зі знижкою»

Того ж дня, коли Ільницька обзавелася котеджем у «Конику», камери «Безпечного міста» знову зафіксували її за кермом Porsche – у компанії заступника генпрокурора.

Вербицький та Ільницька у Porsche в день купівлі котеджу
Вербицький та Ільницька у Porsche в день купівлі котеджу

Це – триповерховий котедж на березі річки Коник.

Триповерховий котедж у «Конику»
Триповерховий котедж у «Конику»

На першому поверсі – вітальня з домашнім кінотеатром, італійськими меблями, каміном та гардеробом.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 15

На другому – спальня з дубовим паркетом та підігрівом, два окремих гардероби.

Інтер'єр всередині котеджу
Інтер’єр всередині котеджу

На третьому поверсі – дві тераси. Як йдеться в рекламному відео, милуватися пейзажами можна як з власної сауни, так і з гідромасажної ванни, яка розташована просто на терасі.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 18

Скільки ж коштує такий будинок?

На профільних сайтах можна знайти оголошення про продаж аналогічного котеджу в цьому ж котеджному містечку «Коник». Зазначена вартість – майже 1 мільйон 200 тисяч доларів, тобто приблизно 48 мільйонів гривень.

На профільних сайтах можна знайти оголошення про продаж аналогічного котеджу за майже 1 мільйон 200 тисяч доларів
На профільних сайтах можна знайти оголошення про продаж аналогічного котеджу за майже 1 мільйон 200 тисяч доларів

«Схемам» вдалося отримати договір купівлі-продажу цього будинку, в якому вказано, що Христина Ільницька заплатила за нього набагато менше – близько 2 мільйонів гривень, це 1,9 мільйона за будинок і 200 тисяч за землю. Тобто загалом – у 24 рази менше від ринкової вартості.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 21

Як можна пояснити таку велику різницю між реальною вартістю та ціною в контракті?

«Зазвичай в договорах купівлі-продажу сторони стараються уникати реальних цін для того, щоб зменшити податкове навантаження», – розповідає експерт з нерухомості Євгеній Полунов.

Експерт з нерухомості Євгеній Полунов
Експерт з нерухомості Євгеній Полунов

За словами експерта, держава могла б отримати близько 3,5 мільйонів гривень, якби у договорі купівлі-продажу котеджу була вказана реальна ринкова вартість.

«Тобто це 5%-й податок на доходи фізичних осіб, воєнний збір і пенсійний фонд з договору купівлі-продажу будинку, це мав би покупець сплатити, ну, цілком десь – 3,5-3,6 мільйона гривень. А вийшло, я так розумію, якщо брати цей договір, про який ви казали, десь 160 тисяч гривень», – підсумував Полунов.

«Схеми» зв’язались із продавцем нерухомості, щоб запитати, чому будинок вирішили продати за такою заниженою вартістю.

–Чому ви погодилися продати будинок за 2,1 мільйона гривень Христині Ільницькій? – запитав журналіст «Схем» Георгій Шабаєв у Жанни Мазіної, колишньої власниці котеджу у «Конику», проданого Христині Ільницькій.

– Я не відповідаю на ці запитання, – відповіла Мазіна.

– Чому?

– Вибачайте. Я не знаю, хто ви.

– Я вам можу скинути своє посвідчення, ви пересвідчитеся, що я журналіст.

– Це безпредметний договір… розговір, вибачайте.

Експерт з нерухомості окремо звернув увагу на можливі порушення при введенні в експлуатацію будинків. Відповідно до даних Єдиної державної системи у сфері будівництва, ця нерухомість була введена в експлуатацію за так званою будівельною амністією.

Це означає: якщо будинок побудований без дозвільних документів, держава могла на це «закрити очі» і видати дозвіл на введення в експлуатацію. Головна умова – будинок має бути зведений до квітня 2015 року. Проте, якщо подивитись на супутникові знімки Google Earth, то можна побачити, що в 2015 році і до вересня 2020 року на цій ділянці нічого не було.

На супутникових знімках Google Earth можна побачити, що в 2015 році і до вересня 2020 року на цій ділянці котеджів ще не було
На супутникових знімках Google Earth можна побачити, що в 2015 році і до вересня 2020 року на цій ділянці котеджів ще не було

Що в підсумку?

Христина Ільницька сама не мала достатньо офіційних доходів для придбання майна в котеджному містечку «Коник» – ні за ціною, вказаною у договорі, ані тим паче за у 24 рази вищою від ринкової вартості. І її котедж – по сусідству з таунхаусом, де, згідно з його декларацією, офіційно мешкає заступник генпрокурора Дмитро Вербицький. У день купівлі котеджу вони були разом. Та пересувались на її новенькому Porsche приблизною вартістю 100 тисяч доларів. У своїх соцмережах жінка публікує фотографії та відео спільно проведеного із ним дозвілля. Все це може вказувати на їхні стосунки.

Тоді звідки у пари могли взятися десятки мільйонів гривень, яких вартує все це майно?

Вже напередодні виходу матеріалу «Схеми» з’ясували, що Ільницька 29 травня подарувала будинок своїй матері. І у той же день зареєструвалася як фізична особа-підприємець з основним видом діяльності – надання в оренду водних транспортних засобів.

Ільницька 29 травня подарувала будинок своїй матері. І у той же день зареєструвалася як ФОП з основним видом діяльності – надання в оренду водних транспортних засобів
Ільницька 29 травня подарувала будинок своїй матері. І у той же день зареєструвалася як ФОП з основним видом діяльності – надання в оренду водних транспортних засобів

При цьому, Ільницька і після переоформлення будинку на матір продовжує викладати світлини та відео з нього.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 26

А ще варто повернутись до відео, де Ільницька приїжджала до салону краси на новенькому Porsche. Судячи з її публікацій в соцмережах, Ільницька зовсім нещодавно стала власницею київського салону.

Наприклад, у сторіз Ільницької за 31 травня, вона розповідає, що останнім часом у неї запитують, хто їй подарував цей салон. І те, що просто співпрацює – каже, «не варіант». На здогадку підписників, що «сама придбала», Ільницька відповідає, що їй «приємно чути, що в неї так вірять».

У сторіз Ільницької за 31 травня, вона розповідає, що останнім часом у неї запитують, хто їй подарував цей салон
У сторіз Ільницької за 31 травня, вона розповідає, що останнім часом у неї запитують, хто їй подарував цей салон

«Схеми» надіслали запит до Офісу генпрокурора на ім’я Дмитра Вербицького з проханням про коментар.

«З Христиною я знайомий з кінця 2022 року, наші стосунки не носять сімейних відносин, та в будь-якій допомозі в придбанні нею майна мною участь не бралася. Тому з цих питань вам необхідно звернутись до Христини», – зазначив Вербицький.

І додав: «Щодо автомобіля, то я не користуюсь ним в розумінні закону «Про запобігання корупції», а лише сідав за кермо декілька разів разом з власницею».

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 29

Христина Ільницька надіслала письмові відповіді на запитання журналістів.

«З Дмитром я знайома приблизно з кінця 2022 року, і стосунки мали дружній характер. Щодо наших стосунків на сьогоднішній день – це особисте, я не готова це коментувати. На даному етапі стосунки не мають сімейного характеру. Що стосується купівлі будинку, автомобілів та іншої нерухомості, яку я купувала і купуватиму найближчим часом, чоловіки участі не беруть. На даний момент я проживаю в будинку із сином та мамою», – зазначила жінка.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 31

На запитання про доходи Ільницька каже, що зараз вона не заробляє, але гроші в неї є – від колишніх чоловіків та неназваного хлопця, з яким вони займались яхтовим бізнесом, і який при розірванні стосунків нібито залишив їй низку активів.

«Після його відходу, він залишив на мене заповіт, а також коштовності, автомобілі, подаровану ним яхту, названу моїм ім’ям, годинник та інше. Тому в мене достатньо грошей, щоб придбати собі будинок і не тільки», – написала Ільницька.

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 33

Жінка відмовилась прямо назвати його прізвище і надати більше доказів на підтвердження своїх слів.

З того, що журналісти побачили у відкритих джерелах – приблизно у 2021 році вона публікувала фото та відео з підприємцем Олегом Солодуховим. Водночас, у тому ж 2021 році, Солодухов виїхав у Росію, отримав там громадянство та зареєструвався підприємцем. У коментарі «Схемам» він повідомив, що не залишав їй вагому частину активів.

Христина Ільницька з Олегом Солодуховим
Христина Ільницька з Олегом Солодуховим

Однак «Схеми» встановили особу іншого чоловіка – Юрія Васильовича Приймака, свого часу Ільницька отримувала зарплату у його фірмі. Він помер у 2020 році. Чи саме про нього стверджує нова дівчина заступника генпрокурора, коли каже що своїм статкам вона завдячує саме йому, вона не відповідає. Станом на зараз неможливо встановити, чи достатньо було у Приймака доходів, щоб залишити їй такий великий спадок – принаймні його українська фірма з оренди яхт того часу звітувала про збитковість.

Христина Ільницька та Юрій Приймак
Христина Ільницька та Юрій Приймак

Але вдова покійного бізнесмена Приймака у коментарі журналістам підтвердила, що він складав заповіт на Ільницьку, але згодом скасував його.

«Він відмінив його. Писав, потім відмінив. Вона нічого не отримала у спадок в юридичному плані. Ніякого майна, яке було в нього, по документах на неї не перейшло», – повідомила колишня дружина Приймака Наталія.

«Схемам» вдалось знайти підтвердження словам цієї жінки. Заповіт Приймака був нотаріально посвідчений наприкінці 2019-го року, але влітку 2020-го так само в нотаріальному порядку скасований. Це «Схемам» підтвердили джерела із доступом до Спадкового реєстру.

А ось що Ільницька відповіла «Схемам» про котедж і те, що згідно з договором придбала його у 24 рази дешевше від ринкової вартості, від цього бюджет міг недоотримати понад 3 мільйони гривень податків:

«Що стосується ціни будинку, то це особисто мої домовленості з продавцем, тому що він зацікавлений у мені як у яхтовій індустрії. У нас був складений попередній договір, який виконаний. Саме після його виконання будинок був куплений за собівартістю».

Але в реєстраційній справі цього будинку журналісти не побачили жодних попередніх договорів.

Що стосується Porsche, переконує Ільницька – авто вона теж купила без сторонньої допомоги. Синові планувала подарувати свій мерседес, але він йому «не сподобався», тож вона його продала – у травні цього року. І розповіла, що планує купувати йому іншу машину. Про салон краси жінка відповідати не захотіла.

Постскриптум Ільницька дописала: «Якщо я почую на свою адресу наклеп, я вживу заходів відносно вашого видання і конкретно відносно вас».

Капіталізація стосунків. "Схеми" з'ясовували, звідки мільйони у дівчини заступника генпрокурора Вербицького. От де детектив (ФОТО, ВІДЕО) 37

У цій історії від початку журналісти спирались на офіційно прозвітовані перед державою доходи нової дівчини заступника генпрокурора – це 360 тисяч гривень за десятиліття. Та чи справді її обдарували грошима та активами в минулому і на яку саме суму, чи було її достатньо для того, щоб почати у великих обсягах обростати новим майном, придбавши будинок ринковою вартістю 48 мільйонів, Porsche за 4 мільйони гривень та навіть, схоже, салон краси?

І чи не забагато прогалин у цій версії?

І як суспільству бути певним, що це ніяк не пов’язано з тим, що саме в цей період вона розпочала стосунки з заступником генерального прокурора України, що це просто збіг і ніяк не вказує на ймовірність незаконного збагачення коштом впливової посади на найвищому рівні в ОГП? Вичерпну відповідь на це запитання можуть дати лише правоохоронці, на яких виключений вплив самого потенційного фігуранта розслідування.

Заступник генпрокурора Вербицький поруч із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим на зустрічі учасників координаційної платформи, яка розгляє проблемні питання, що виникають між бізнесом і правоохоронними органами
Заступник генпрокурора Вербицький поруч із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим на зустрічі учасників координаційної платформи, яка розгляє проблемні питання, що виникають між бізнесом і правоохоронними органами


© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube