Орбан, посунься. Угорські вибори в Європарламент стали знаковими для його конкурента


08:0210.06.2024

Правляча партія прем’єр-міністра Віктора Орбана втратила позиції на виборах до Європейського парламенту в Угорщині, які ознаменувалися появою нового політика, що має намір кинути виклик домінуванню п’ятирічного лідера.

 Про це пише Bloomberg.

Партія Орбана «Фідес» була на шляху до отримання 44% голосів у неділю, а партія «Тиса» Петера Мадяра, політичний новачок, посіла друге місце з 31%, згідно з частковими результатами після підрахунку майже половини голосів.

Прем’єр-міністр намагався обмежити наслідки найгіршого політичного скандалу його партії, який призвів до відставки президента країни і головного кандидата від «Фідес» до Європейської асамблеї на початку цього року, а також незадоволення анемічною економікою.

Але найбільшим переможцем став Мадяр, юрист, колишній дипломат і керівник державної компанії, який зараз становить найбільшу загрозу для 14-річного правління Орбана. Результат голосування дозволяє йому претендувати на мантію головного суперника Орбана на парламентських виборах 2026 року.

Читати далі: Новий вискочка змагається з Орбаном в Угорщині

Мадяр зареєстрував свою партію «Тиса» для участі у виборах в останню хвилину. Під час бурхливої кампанії по всій Угорщині він організував найбільші антиурядові протести з моменту повернення Орбана до влади в 2010 році, затьмаривши тьмяну і фрагментовану опозицію, зосередившись на корупції і використовуючи скандали правлячої партії.

Орбан мобілізував своїх виборців, представивши вибори в ЄС як вибір між війною і миром у тіні російського вторгнення в Україну. Лідер націоналістів зобразив себе тим, хто запобігає сповзанню Угорщини в конфлікт своїми суперечливими спробами зупинити або сповільнити західну допомогу Києву.

Читати далі: Чому Орбан перешкоджає союзникам у наданні допомоги Україні: Коротко про головне

Нещодавно Орбан висунув ідею переглянути членство Угорщини в НАТО, щоб уникнути участі в проукраїнській допомозі.

Нагадаємо: Орбан публічно заявив про наміри створити в Європарламенті проросійську коаліцію© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube