“Я знаю його понад 40 років, він не порядна людина”, – сказав Байден про Путіна і додав, що удари українців по Кремлю він не санкціонував


19:1106.06.2024

Сполучені Штати дозволяють Києву використовувати американську зброю лише у прикордонній території Росії лише по об’єктах, що використовуються для нападу на Україну.

Про це 6 січня в інтерв’ю телеканалу ABC заявив президент США Джо Байден. Президент зараз перебуває в Нормандії на відзначення 80-ї річниці висадки союзників.

Журналіст запитав про те, як змінилась політика Білого дому щодо використання українцями американської зброї для відбиття російської агресії завдяки ударам по військових об’єктах на території РФ, ідеї, якій Байден, за словами журналіста, “роками опирався”, однак “ми побачили зміну у цій політиці в останні дні”.

“Їм (українцям) дозволено використовувати (американську зброю) у прикордонній території, коли вони (росіяни) використовують (ті військові об’єкти) з іншого боку кордону для нападу на конкретні цілі в Україні, – сказав Байден. – Ми не санкціонуємо удари на 200 миль углиб Росії, ми не санкціонуємо удари по Москві, по Кремлю”.

Журналіст також попросив Байдена відреагувати на слова президента РФ Путіна, який вчергове озвучив ядерні погрози та заявив, що дозвіл нібито означає пряму участь США у війні.

“Я знаю його понад 40 років, – відповів Байден про Путіна. – Він турбує мене 40 років. Він не порядна людина. Він диктатор. Він намагається переконатися, що він тримає свою країну разом, продовжуючи свою агресію, – відповів американський глава. – Не йдеться про те, щоб дати їм (українцям) зброю, щоб завдати ударів по Москві, Кремлю.. – лише через кордон, де вони перебувають під значним вогнем із традиційної зброї, яку росіяни використовували, щоб вдертися в Україну, щоб вбивати українців”.

Нагадаємо, раніше у Державному департаменті заявили, що не вважають, що наданий Україні дозвіл завдавати ударів американською зброєю по території Росії є ескалацією у війні. Речник Держдепу Метью Міллер зазначив: “Росія є агресором, і Росія розгортає свої війська на кордоні для атак по цивільних обʼєктах. Тож США і надалі вживатимуть належних заходів у відповідь, щоб Україна могла себе захистити”.

Однак Міллер не прокоментував, на яку саме відстань Україні дозволено завдавати ударів по території Росії.

При цьому, як повідомляв Голос Америки, дозвіл стосується можливості “завдавати контрударів одразу через кордон” і не стосується ударів на далеку відстань, зокрема ракетами ATACMS, чия дальність ураження складає до 300 км.

Нагадаємо, Спікер палати представників Конгресу Джонсон проти обмежень на використання зброї в Україні (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube