Як РФ перед війною. Заяви Китаю щодо Тайваню стали вкрай агресивними – вже йдеться про “зраду китайської нації та предків”


14:0802.06.2024

Перспективи мирного “возз’єднання” Пекіна з Тайванем дедалі більше “розмиваються” через дії тайванських “сепаратистів і зовнішніх сил”, заявив у неділю, 2 червня, міністр оборони Китаю Дун Цзюнь, пообіцявши, що незалежності острова ніколи не буде.

Про це повідомляє Reuters.

Китай розглядає демократично керований Тайвань як свою власну територію, незважаючи на рішучі заперечення тамтешнього уряду, і минулого місяця влаштував військові навчання навколо острова в гніві через інавгурацію 20 травня президента Лай Чін-те, якого Пекін називає «сепаратистом».

Виступаючи на конференції «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі, Донг сказав, що Тайвань є «ядром ключових питань» для Китаю, але правляча Демократична прогресивна партія Тайваню все більше переслідує сепаратизм і прагне стерти китайську ідентичність.
«Ці сепаратисти нещодавно зробили фанатичні заяви, які свідчать про їхню зраду китайської нації та своїх предків. Вони будуть прибиті до ганебного стовпа в історії”, – сказав він.

Після його промови делегати поставили Донгу кілька запитань, але він залишався зосередженим на Тайвані, і модератору довелося підказувати йому, щоб він відповідав на інші питання.

Він звинуватив іноземні держави у втручанні у «внутрішні справи» і «заохоченні тайванських сепаратистів».

Донг додав, що, хоча Китай прагне до мирного возз’єднання з Тайванем, Народно-визвольна армія «залишатиметься могутньою силою для підтримки національного возз’єднання».

“Ми вживатимемо рішучих заходів, щоб обмежити незалежність Тайваню і переконатися, що така змова ніколи не матиме успіху», – сказав він. «Ми дуже впевнені в нашій здатності стримати незалежність Тайваню».

Офіс президента Тайваню заявив, що Китай спотворив позицію тайванського уряду на форумі, куди Тайваню не дозволили відправити своїх представників.

«Китаю не вистачає впевненості, щоб вести діалог з урядом Тайваню, і його ірраціональні висловлювання не можуть отримати міжнародного визнання», – йдеться в заяві офісу.

Рада у справах материкової частини Тайваню, яка формує політику щодо Китаю, заявила, що глибоко шкодує про «провокаційні та ірраціональні» коментарі, і повторила, що Китайська Народна Республіка ніколи не керувала островом.
Китай неодноразово погрожував силою Тайваню на міжнародних майданчиках, і його погрози порушують Статут ООН, йдеться в заяві Ради.

«Об’єктивним фактом є те, що дві сторони Тайванської протоки не підпорядковуються одна одній, і це також є статус-кво в протоці», – йдеться в заяві.

«Це об’єктивний факт, що дві сторони Тайванської протоки не підпорядковуються одна одній, і це також є статус-кво в протоці», – йдеться в заяві.

Китай неодноразово обурювався підтримкою Тайваню з боку США і продажем зброї острову, навіть за відсутності офіційних дипломатичних зв’язків між Вашингтоном і Тайбеєм.
«Щороку протягом трьох років до Шангрі-Ла приїжджав новий китайський міністр оборони, – сказав американський чиновник.
«І щороку він виголошує промову, яка повністю розходиться з реальністю примусової діяльності НВАК в регіоні. Цей рік не став винятком».
Донг назвав продаж зброї США випробуванням китайських «червоних ліній».
«Вони продають багато зброї Тайваню. Така поведінка посилає дуже неправильні сигнали силам, що виступають за незалежність Тайваню, і змушує їх ставати дуже агресивними. Я думаю, що ми розуміємо, що справжня мета іноземної держави – використовувати Тайвань для стримування Китаю».

Ендрю Ян, колишній міністр оборони Тайваню, сказав, що Пекін заявив, що буде домагатися «возз’єднання», завойовуючи серця і уми тайванців, але «їхні справи ще не відповідають їхнім словам». Замість цього Пекін «тримає велику палицю» і є «конфронтаційним і суперечливим», сказав він.

Ян висловив сподівання, що США дотримуватимуться графіку продажу зброї Тайваню, щоб острів міг посилити свою самооборону.

Протягом останніх двох років Тайвань скаржився на затримки в поставках американської зброї, наприклад, зенітних ракет «Стінгер», які виробники постачають Україні для підтримки її у війні проти Росії.

Президент Тайваню Лай неодноразово пропонував переговори з Пекіном, але отримував відмову. Він каже, що лише народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube