В Одесі мобілізували сердечника з олігофренією – ВЛК пройшов без питань (ВІДЕО)


15:1701.06.2024

Одеські пабліки розповіли про хлопця з олігофренією, якого мобілізували попри цю хворобу і ваду серця.

В ТЦК цей факт визнали і ось як пояснили. На офіційній сторінці Одеського обласного ТЦК та СП розміщено “Коментар щодо “затримання” цивільного хлопця з вадами серця та олігофренією”. Ось що в ньому сказано:

-Останнім часом в інтернеті активно поширюються відео, в яких розповідається про інцидент, що стався 30 травня. За словами авторки, військовослужбовці Київського РТЦК та СП міста Одеса затримали хлопця з вадами серця та олігофренією і доставили його до збірного пункту. Там він пройшов військово-лікарську комісію всього за пів години та був визнаний придатним до військової служби в Збройних Силах України.

У відповідь на ці повідомлення зазначаємо наступне:

1. Військово-лікарська комісія: Громадяни з діагнозом “олігофренія легкі ступені” дійсно можуть бути визнані придатними до військової служби у тилових частинах забезпечення. Це підтверджується чинними нормативними актами, зокрема, Наказом Міністерства оборони № 262 від 27.04.2024 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0616-24#Text)

Однак, в цьому випадку важливо врахувати, що жодних медичних документів, які підтверджують діагноз хлопця, не було надано ані представникам Київського РТЦК та СП міста Одеса, ані членам військово-лікарської комісії.

2. Процедура комісії: Хлопець пройшов військово-лікарську комісію згідно з установленим порядком і був визначений придатним до проходження служби. Усі процедури відбувалися відповідно до законодавства, яке регламентує порядок проходження медичних оглядів під час мобілізації.

3. Воєнний стан і його наслідки: Нагадуємо, що в Україні діє воєнний стан, що накладає певні обмеження та зобов’язання на громадян. Зокрема, кожен повинен постійно мати з собою військово-облікові документи, які засвідчують наявність хвороб чи інших причин, що можуть бути підставою для звільнення від мобілізації. Відсутність таких документів може призвести до непорозумінь та непередбачуваних ситуацій.

Отже, у цьому конкретному випадку дії військовослужбовців були в межах правового поля, а сама процедура проведення медичного огляду відповідала встановленим вимогам. Просимо громадян уважно ставитися до своїх документів та відповідально підходити до виконання своїх обов’язків у період воєнного стану”,- переконані в ТЦК.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube