РФ вирішила посунути держкордон у Балтійському морі – бо “не відповідає географічній обстановці”


06:3522.05.2024

Російська влада ухвалила рішення розширити територіальні води країни в Балтійському морі поруч із державним кордоном із Литвою та Фінляндією.

Про це пише The Moscow Times із посиланням на проєкт постанови уряду країни-агресора, опублікованої на порталі правових актів РФ.

Згідно з документом, який підготувало Міноборони, Росія має намір оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ у Калінінградській області.

Для цього буде змінено географічні координати точок, що визначають положення вихідних ліній, від яких відміряють ширину територіального моря РФ, а також прилеглої зони біля узбережжя та островів.

На кордоні з Фінляндією уряд РФ має намір скоригувати координати в зоні островів Йяхі, Соммерс, Голланд, Родшер, Малий Тютерс, Вігрунд, а також поблизу північного вхідного мису річки Нарва, випливає з додатка до постанови кабміну. На кордоні з Литвою під перегляд потрапила зона Куршської коси, райони мису Таран, мису на південь від мису Таран, а також Балтійської коси.

Чинні географічні координати, встановлені постановою Радміну СРСР від 1985 року, «не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці», стверджують автори проєкту. Точки було зафіксовано «за морськими навігаційними картами дрібного масштабу», які, зі свого боку, ґрунтуються на роботах середини XX століття, а це «не дає змоги визначити зовнішню межу внутрішніх морських вод» РФ, ідеться в документі.

Унаслідок змін «буде встановлено відсутню раніше систему прямих вихідних ліній на південній частині російських островів у східній частині Фінської затоки, а також у районі м. Балтійськ і м. Зеленоградськ, що дає змогу використовувати відповідну акваторію, як внутрішні морські води Російської Федерації; зміниться проходження Державного кордону Російської Федерації на морі у зв’язку зі зміною положення зовнішньої межі територіального моря», пояснюють автори проєкту.

Постанову Радміну СРСР 40-річної давності, що регулює кордони на Балтиці, Міноборони пропонує частково «визнати не чинною» (розділ «Балтійське море»).

Документ про перегляд кордону, який поки що офіційно не коментували МЗС Фінляндії та Литви, був представлений на громадське обговорення практично одночасно з початком навчань із застосування тактичної ядерної зброї. Російське Міноборони оголосило, що вони стартували в Південному військовому окрузі за участю комплексів «Іскандер» і авіації, озброєної ракетами «Кинджал». Мета навчань – підготувати особовий склад до застосування нестратегічного ЯО, а також відповісти «на провокаційні заяви і погрози окремих західних офіційних осіб», заявила прес-служба відомства.

Нагадаємо, у Фінляндії представлять урядовий план, що допоможе відтіснити мігрантів на кордоні з РФ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube