ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА)


16:1017.05.2024

Представники Державного бюро розслідувань (ДБР) і Національної поліції України затримали власника ТОВ “Укрдонінвест” бізнесмена Віталія Кропачова. ДБР не називає його прізвища, але мова йде про нього і його групу.

Працівники ДБР у тісній взаємодії з Національною поліцією затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест». Він через керівництво свого підприємства та службових осіб Міністерства енергетики України та Державної податкової служби України завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері.

ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 1
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 13
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 3
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 14
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 5
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 15
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 7
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 16
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 9
ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 17

За оперативною інформацією, український мільярдер забрав у власність активи сина біглого експрезидента Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.

Він, його довірена особа, керівник підприємства та бухгалтер об’єднались у злочинну організацію, яка не давала працювати та доводила до банкрутства Державне підприємство «ВК «Краснолиманська».

Держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче ніж пласти, які видобувались товариством.

Бізнесмен вирішив скористатися такою ситуацією, та через оборудки з податковими пільгами, які привласнювались його структурами, намагались довести держпідприємство до банкрутства. За розробленою ним схемою всі відшкодування з бюджету, зокрема через застосування «нульової» ставки ПДВ отримували комерсанти, при цьому держпідприємство штучно накопичувало борг перед державою.

При цьому товариство користувалось обладнанням державного підприємства.

У межах розробленого протиправного механізму, керівництво держпідприємства не вживало жодних дій з відшкодування комерсантами отриманих «пільг», натомість нарощувало заборгованість перед бюджетом, зокрема й через штрафні санкції та пеню. Тим часом воно сплачувало всі відповідні платежі власнику підконтрольних бізнесмену комерційних структур. Гроші на мільярди гривень надалі відмивались через купівлю-продаж рухомого та нерухомого майна.

ДБР затримало Віталія Кропачова за махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО, СХЕМА) 11

Слідство наразі задокументувало чотири епізоди протиправної діяльності злочинного угрупування.

У першому: встановлено факт неправомірного застосування ТОВ «Краснолиманське» у період з 01 січня 2022 по 31 серпня 2023 рр. податкової пільги — застосування нульової ставки ПДВ на вугілля на загальну суму 75 млн 105 тис. грн.

Другий епізод: члени злочинної організації умисно не реєстрували податкові накладні держпідприємства, що призвело до настання шкоди у виді боргових зобов’язань та несплати податків до бюджетів різних рівнів на суму 2 млрд 194 млн грн.

Третій епізод: керівництво підприємства у період з 01 січня 2022 по 30 вересня 2023 рр., не здійснило реєстрацію податкових накладних на адресу ТОВ «Краснолиманське» на понад 1 млрд грн. Через що держпідприємство ухилилося від сплати податку на додану вартість за вказаний період на суму 169 млн 938 тис. грн.

Також станом на 30 жовтня 2023 року керівником підприємства задекларовано, однак не сплачено податкове зобов’язання з ПДВ до державного бюджету на загальну суму 1 млрд 124 млн грн.

Також слідство встановило, що службові особи ТОВ «Краснолиманське», за вказівкою власника, у період 2022-2023 років незаконно придбали майно на гроші, отриманні від вказаних вище протиправних дій на майже мільярд гривень.

Працівники ДБР повідомили про підозру:

1. Бенефіціарному власникові ТОВ «Краснолиманське» за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ст. 219 (доведення до банкрутства), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна одержаного злочинним шляхом) КК України.

2. Управителю фінансами бізнесмена за ч. 2 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК України.

3. Директору ТОВ «Краснолиманське» за ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК України;

4. Головному бухгалтеру ТОВ «Краснолиманське» за ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК України.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 13 років позбавлення волі.

Готується клопотання до суду про обрання вказаним особам запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Заходи з документування та викриття проводилися спільно з працівниками Державної податкової служби та Державної служби фінансового моніторингу. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Але, як пишуть ЗМІ, Віталій Кропачов – ще й медіамагнат, хоча й нефартовий. Ось що згадує про нього Главком:

Віталій Кропачов –  власник газового, вугільного, машинобудівного та інших бізнесів – ще у 2019 році купив канал «Так TV» у співвласника «Коледжу преси та телебачення» Гліба Головченка. Цей канал має супутникову ліцензію, чинну з 2019 року, оформлену на компанію ТОВ «Так ТВ центр плюс». У цьому ж році Кропачов разом із Носиковим намагався (безуспішно) реанімувати канал ТВі разом із польськими партнерами Millstone and Co на чолі з топменеджером Варшавської фондової біржі Робертом Квятковським. 6 жовтня 2022 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензію 4 каналу, яку купив Кропачов, із брендом «Так TV». Також він має активи в машинобудівній, будівельній, транспортній галузях, окрім того, володіє медіа-активами, серед них – «Ера Продакшн», телеканал Ukraine World News, який відкритий на основі заборонених телеканалів 112 Україна та NewsOnе.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube